خودنور لجایی کیست؟ / علت مرگ / حقیقت چیست؟


مهدی شمس آبادی در توضیح این حادثه گفت: عکس او اکنون با هویت جعلی است. الهی لجایی» پخش شده در رسانه مند، هویت اصلی او با نام «صادق کبدانی» شناخته می شود. یک قانون شکن و شهروند افغانستان است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد: این فرد در تیرماه سال جاری به جرم سرقت مسلحانه دستگیر و هفتم مرداد ماه سال جاری با قرار وثیقه آزاد می شود.

وی گفت: سارق کهنه کار با سابقه چندین شکایت خصوصی و ۱۶ فقره سرقت مسلحانه ۱۹ مهرماه در درگیری مسلحانه با ماموران در جریان سرقت دیگری کشته شد.

پیگیری عکس منتشر شده از این سارق نیز نشان داد که در اوایل تیرماه گرفته شده و در همان زمان توسط رسانه معند منتشر شده است.

به گفته این وکیل نظامی، این فرد شرور مسلح بوده اما فردی که او را به میله بسته و افسری که عکس گرفته است، سه ماه پیش به دلیل رعایت نکردن حقوق شهروندی، برخورد قضایی شده است.

محل عکس نیز حیاط کلانتری ۱۵ جاهدان است که سارق پس از دستگیری به آنجا منتقل شد اما متهم در حالی که بازداشتگاه کلانتری پر شده بود به تیری در حیاط بسته شد. پس از مشخص شدن وضعیت برخی افراد که کمتر از نیم ساعت در بازداشت بودند، این سارق باید به بازداشتگاه منتقل شود.

صادق کبدانی در توضیح لیوان آب در کنار متهم، پس از نوشیدن آب توسط متهم، از مأموران درخواست آب کرد و در حیاط کلانتری یک لیوان آب به سارق سابقه دار داد. همان افسر پلیس یک لیوان آب روی سکو می گذارد.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در اقدامی شگفت انگیز تصویری از این سارق مسلح را در اینستاگرام خود منتشر کرده است. شبکه معاند در دروغی جدید مدعی شده است که صادق کبدانی در اغتشاشات زاهدان جان باخته است.

بررسی های آماری نشان می دهد رسانه های ضد انقلاب از اواخر شهریور بیش از ۳۸ هزار دروغ منتشر کرده اند./فارس