داروی جایگزین برای اسهال مزمن پس از کوله سیستکتومی

مردم معمولاً دوست ندارند در مورد مسائل مربوط به حمام خود صحبت کنند، اما برای برخی، این مسئله بزرگ است. این روزها حدود دو میلیارد نفر در یک سال از اسهال رنج می برند – تعداد بسیار زیادی. اسهال معمولاً به خودی خود یک بیماری نیست. این نشانه بسیاری از فرآیندهای مضر در سیستم گوارش ما است. برخی از افراد ممکن است اسهال مزمن داشته باشند، که زمانی رخ می دهد که اسهال بیش از دو هفته طول بکشد و بیش از ۳ بار دفع آبکی در روز وجود داشته باشد.

این مقاله بر اسهال مزمن پس از کوله سیستکتومی تمرکز دارد. چرا بسیاری از مردم از آن رنج می برند؟ آیا رویکرد غیر دارویی و جایگزینی برای این وضعیت بد وجود دارد؟

اصطلاح پزشکی کوله سیستکتومی کوله سیستکتومی است. این نوع اسهال از علائم سندرم کوله سیستکتومی است. اختلالی که اغلب شامل درد، گاز، نفخ، رفلاکس صفرا و غیره است.

اول، بیایید روی چیزهای ناخوشایند تمرکز کنیم. حتی تکنیک عالی عمل و تجربه جراحی نیز نمی تواند از بروز این عارضه پس از جراحی کوله سیستکتومی جلوگیری کند. از نظر آماری تقریباً ۱۰ درصد از افرادی که کیسه صفرا ندارند دیر یا زود دچار اسهال مزمن می شوند. در ایالات متحده سالانه ۷۰۰۰۰۰ کیسه صفرا برداشته می شود، بنابراین تعداد زیادی از افراد پس از جراحی با این مشکل مواجه هستیم.

با توجه به ادبیات پزشکی، هیچ درمانی برای این اختلال وجود ندارد، فقط داروهایی برای کنترل اسهال وجود دارد. حتی متخصصان نیز می دانند که علت اسهال پس از کوله سیستکتومی ناشناخته است. با این حال، پزشکان اسهال مزمن پس از کوله سیستکتومی را به عنوان اسهال “اسید صفراوی” توصیف می کنند زیرا اسیدهای صفراوی علت آن هستند. اسیدهای صفراوی جزء ضروری صفرا هستند.

کبد صفرا تولید می کند و برای ذخیره سازی به کیسه صفرا می رود. وقتی غذاهای نیمه هضم شده می خورید، از معده وارد قسمت اول روده کوچک، دوازدهه، کیسه صفرا می شوند. صفرا را از طریق مجرای صفراوی و اسفنکتر Oddi وارد دوازدهه می کند تا غذاهای چرب را هضم کند.

بدن ما از اسیدهای صفراوی موجود در صفرا به عنوان یک پاک کننده برای کوچکتر کردن قطرات چربی استفاده می کند. آنزیم لیپاز به لوزالمعده کمک می کند تا چربی های موجود در گلیسرول و اسیدهای چرب را که می توانند در سراسر دیواره روده جذب شوند، تجزیه کند. این کمی پیچیده است، اما بدون درک، درک چگونگی دریافت کمک دشوار است.

در حالت طبیعی، وقتی صفرا قلیایی است، اسیدهای صفراوی محلول هستند. هر گونه تغییر اسیدی غیر طبیعی در pH صفرا منجر به رسوب اسیدهای صفراوی می شود. اسیدهای صفراوی نامحلول مواد بسیار تهاجمی هستند که باعث فرسایش و تحریک کیسه صفرا، مجاری صفراوی، اسفنکتر اودی و دوازدهه می شوند و باعث التهاب، زخم و در نهایت سرطان می شوند. پزشکان پس از برداشتن کیسه صفرا موارد بیشتری از سرطان روده بزرگ را در انسان کشف کرده اند. اسیدیته صفرا و رسوب اسیدهای صفراوی عامل اصلی ایجاد عفونت و سنگ کیسه صفرا است. اطلاعات پزشکی زیادی در مورد این مشکل در کتاب الکترونیکی من وجود دارد: پانکراس سالم، پانکراس سالم.

به هر حال، افراد به دلیل صفرای اسیدی که باعث التهاب و سنگ کیسه صفرا می شود، کیسه صفرا خود را از دست می دهند. کیسه صفرا صفرا را برای مدت طولانی نگه می دارد. بنابراین، اسیدهای صفراوی اسیدی مهاجم زمان بیشتری برای ایجاد آسیب و التهاب دارند. جای تعجب نیست که کیسه صفرا اولین و رایج ترین هدف یک چاقوی جراحی می شود.

با این حال، جراحی کوله سیستکتومی حالت اسیدی-قلیایی صفرا را طبیعی نمی کند. پس از جراحی کیسه صفرا، تحریک و التهاب در مجاری صفراوی کبد، مجرای صفراوی، اسفنکتر اودی و دوازدهه ادامه دارد. رفلاکس صفراوی/لوزالمعده می تواند این مخلوط تهاجمی را به معده منتقل کند و باعث گاستریت، سوزش معده مداوم، آسیب مری و غیره شود.

بیایید اینجا توقف کنیم و به این فکر کنیم که چه چیزی می تواند بدن افراد را اسیدی کند؟ غذاهای مدرن مملو از محصولات اسیدساز هستند. آنها قند، گوشت، غلات، شیر، الکل و چربی های ناسالم هستند. علاوه بر این، آنتی بیوتیک های موجود در غذا و به عنوان دارو، باکتری های دوست روده را از بین می برند. بنابراین، اجازه رشد مخمر و باکتری در روده را می دهد. این به نوبه خود منجر به تخمیر مداوم و تولید بسیاری از مواد اسیدی می شود.

بنابراین حفظ صفرای قلیایی برای افرادی که کیسه صفرا ندارند بسیار مفید است.

سه راه طبیعی برای انجام این کار وجود دارد: خوردن یک رژیم غذایی قلیایی، خوردن مواد معدنی قلیایی و نوشیدن آب معدنی قلیایی درمانی. نوشیدن آب معدنی شفابخش در اروپا بسیار محبوب است.

جراحان به مدت ۱۵۰ سال کوله سیستکتومی را انجام داده اند. از این رو، پزشکان از عواقب جراحی کیسه صفرا مانند درد، سوء هاضمه و اسهال اطلاع داشتند. صدها سال است که پزشکان اروپایی نوشیدن آب معدنی شفابخش را توصیه می کنند. شهر کوچک کارلووی واری زمانی مکانی مقدس برای افراد مبتلا به اختلالات کیسه صفرا، کبد و پانکراس بود. اروپایی ها بیش از ۲۵۰ سال این آب را از چشمه های حرارتی می نوشیدند یا از نمک آبفشان که در خانه تبخیر می شد تهیه می کردند. مقالات و کتاب های متعددی به زبان های آلمانی، چکی و روسی از روند بهبودی آب معدنی شفابخش کارلووی واری پس از برداشتن کیسه صفرا پشتیبانی می کنند.

نوشیدن آب معدنی شفابخش تهیه شده با نمک ضربان دار حرارتی کارلووی واری می تواند فواید مفیدی داشته باشد. نمک بهاره کارلووی واری می تواند:

• تامین مواد معدنی قلیایی، بی کربنات و عناصر کمیاب بدن که از اجزای ضروری صفرا و پانکراس هستند.

• صفرا را مایع و قلیایی کنید، تا کمتر تهاجمی شود

• کاهش اسپاسم اسفنکتر Oddy (اسفنکتر Oddy dysfunction)

• کاهش رفلاکس صفرا/پانکراس

• عادی سازی مدفوع

• ترویج هضم مناسب

این یک درمان طبیعی ایمن و موثر برای افراد مبتلا به سندرم پس از کوله سیستکتومی است، اما رسیدن به نتایج مثبت به زمان نیاز دارد. پیشنهاد می کنم PH بزاق و ادرار خود را در خانه پیگیری کنید تا تغییرات را مشاهده کنید. بزاق و pH ادرار دریچه ای برای دیدن تعادل اسیدی-قلیایی بدن است. “من سالم غذا می خورم”، “من الکل نمی خورم”، “من ورزش می کنم”، اغلب از بیمارانم می شنوم. وقتی PH بزاق و ادرارشان کمتر از ۶.۶ (حالت اسیدی) باشد، در واقع شگفت زده می شوند.

اسیدیته، نام پزشکی اسیدوز متابولیک مزمن، اکنون رایج است. امروزه متخصصان تغذیه، اسیدوز متابولیک را هسته اصلی بسیاری از اختلالات گوارشی و متابولیک می دانند.

یکی دیگر از راه های طبیعی برای خنثی سازی اسیدیته در بدن، مصرف مکمل های معدنی قلیایی است. بهترین ها برای این کار منیزیم و پتاسیم سلولی هستند.

تشدید اسهال مزمن پس از برداشتن کیسه صفرا به شدت به دیس باکتریوز بستگی دارد (رشد بیش از حد مخمر کاندیدا و/یا رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک (SIBO). آنتی بیوتیک ها و برخی داروها، عادات غذایی نامناسب، سمیت فلزات سنگین و الکل تعادل میکروبی طبیعی را مختل می کنند. روده ها ریز و ضخیم است.

در غیاب میکرو فلور روده دوستانه، عفونت‌های فرصت‌طلب مانند باکتری‌های مضر، مخمرها و انگل‌ها سیستم گوارش را فرا می‌گیرند. از طریق تحقیقات پزشکی، دیس باکتریوز باعث رسوب اسیدهای صفراوی و در نتیجه تشدید اسهال مزمن می شود.

برخلاف تصور رایج، خوردن ماست و مصرف پروبیوتیک های بی کیفیت معمولاً نمی تواند تعادل طبیعی بین فلور روده دوستانه و عفونت های فرصت طلب را بازگرداند. استفاده از آنتی بیوتیک ها و عوامل ضد قارچی نمی تواند تعادل سالم و طبیعی را در روده بازگرداند. رویکرد “کشتن و نابود کردن” برای این مورد نیست.

بازگرداندن فلور روده دوستانه فرآیندی زمان‌بر است که شامل خوردن یک رژیم غذایی سالم، آب درمانی روده بزرگ، و نوشیدن آب معدنی درمانی تهیه شده از نمک اصلی چشمه حرارتی کارلووی واری، و در عین حال مصرف پروبیوتیک‌ها و مکمل‌های غذایی با کیفیت اثبات شده است. آب درمانی کولون با شستشوی روده بزرگ می تواند اسیدهای صفراوی را از بین ببرد و محیطی را برای زندگی باکتری های مفید در آنجا ایجاد کند.

اسهال بعد از کوله سیستکتومی چیز جدیدی نیست. افراد برای مدت طولانی از این نوع اسهال مزمن رنج می برند. در حال حاضر تحقیقات علمی و شواهد بالینی از اثربخشی گیاهان دارویی در اختلالات گوارشی به ویژه در موارد اسهال مزمن حمایت می کند. گیاهان می توانند ترشح صفرا را در کبد افزایش دهند. صفرا را مایع و قلیایی کنید.

اسهال مزمن پس از کوله سیستکتومی منجر به مشکلات گوارشی، درد، از دست دادن مایعات، مواد معدنی، عناصر کمیاب، ویتامین ها و اسیدهای چرب ضروری می شود. می تواند علائم زیادی را ایجاد کند که دور از روده بزرگ هستند. این مشکلات ممکن است شامل افسردگی، کاهش ایمنی، اختلالات پوست، غده فوق کلیوی، تیروئید، قلب و عروق خونی باشد و علائم اضافی و سایر درمان‌ها را ایجاد کند. فقط در مورد محل حمام، پدها و پوشک های ضد آب راه حل اصلی برای اسهال مزمن پس از برداشتن کیسه صفرا نیستند.

تسلیم نشو، به دنبال کمک باش. یافتن یک پزشک مجاز طب جایگزین با تجربه برای کار با او ضروری است.

اطلاعات اینجا فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی ارائه شده است. این برای تشخیص، درمان، درمان یا پیشگیری از هر بیماری در نظر گرفته نشده است. این اطلاعات نباید برای جایگزینی خدمات یا دستورالعمل های یک پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط استفاده شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع