دانشجویان MIT شیمی را از پیوند شیمی با زیست شناسی به دست می آورند

دانش‌آموزان باید علم را از طریق کتاب‌های درسی که پیوند زندگی عادی دانش‌آموز، همراه با برنامه‌های مطالعاتی بیشتر، با حقایق و اصول علمی را در اولویت قرار می‌دهند، مطالعه کنند. مقاله ای در دسامبر ۲۰۰۹، که در وب سایت موسسه پزشکی هاوارد هیوز (HHMI) منتشر شد، توضیح داد که چگونه یک استاد این نوع از الگوی تدریس را در کلاس درس دانشگاه معرفی کرده است.

در MIT، پروفسور HHMI، کاترین درنان، شیمی مقدماتی را به نزدیک به دویست دانشجوی مقطع کارشناسی تدریس می‌کند، اگرچه در دبیرستان او دانش‌آموزی بود که اصلاً شیمی را دوست نداشت. روشی که نگرش دانش‌آموزان او در مورد شیمی در حال تغییر است، روشی است که معلمان همه گروه‌های سنی باید به آموزش علوم نزدیک شوند، نه فقط دانش‌آموزان در سنین کالج.

پروفسور درنان می گوید که بسیاری از دانشجویان سال اول دانشگاه MIT همان نگرش هایی را دارند که قبلاً در مورد شیمی داشتند. به دانش‌آموزانم می‌گویم، شاید هنوز عشق خود را به شیمی کشف نکرده باشید، اما من به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توان آن را به کار برد.» درنان برای اینکه آنها را در مورد شیمی هیجان زده کند، با معلم همکار خود برای ایجاد مثال‌ها و مشکلاتی در ارتباط موضوعات شیمی با زیست‌شناسی کار کرد.

محققان آموزش و پرورش در آزمایشگاه آموزش و یادگیری مؤسسه فناوری ماساچوست دریافتند که پس از انتشار مثال‌های بین رشته‌ای در سخنرانی‌ها، افزایش آماری قابل توجهی در رضایت دانشجویان مقطع کارشناسی از برنامه درسی وجود دارد. دانش آموزان برای حضور در کلاس و در واقع یادگیری کار درسی هیجان بیشتری داشتند!

یافته مهم دیگری در نقل قولی توسط محقق رودی میچل ذکر شده است:

میچل می گوید: «حضور دانش آموزان در دوره جالب تر بود. “کلاس های سخنرانی بزرگ اغلب حضور ضعیفی دارند. اما ۸۵ درصد از دانش آموزان گزارش دادند که در ۹۰ درصد یا بیشتر از سخنرانی ها شرکت کرده اند. در یک سخنرانی ۲۰۰ دانشجویی چیزی شنیده نشده است، و او در مورد میزان هیجان دانشجویان برای این دوره صحبت می کند.”

روش درنان در تدریس متقابل درسی ثابت شده است که موثر است. چه راهی بهتر از اتصال آن به زندگی روزمره فرزندانمان برای هیجان زده کردن فرزندانمان در مورد علم؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع