دانشمند پزشکی آلبانی برای مطالعه اثرات یائسگی بر بیماری آلزایمر کمک هزینه ای دریافت می کندآلبانی ، نیویورک (نیوز 10) – دانشمند Albany Med برای مطالعه اثرات یائسگی در بیماری آلزایمر کمک هزینه ای دریافت کرده است. زنان با دو سوم جمعیت به ویژه تحت تأثیر این بیماری قرار دارند. تغییرات هورمونی در دوران یائسگی می تواند منجر به چاقی و پیش دیابت شود که عوامل خطر بیماری آلزایمر هستند. مطالعه دکتر کریستن زولوآگا بر روی موش ها اثرات یائسگی را بر حافظه مشخص می کند و می بیند که آیا افزایش استروژن در مغز می تواند آسیب را کاهش دهد یا خیر.

“حدود 80 درصد از مبتلایان به بیماری آلزایمر به پیش دیابت یا دیابت نوع 2 مبتلا هستند. برای موش های ما ، آنها را با رژیم غذایی پرچرب تغذیه می کنیم که معادل خوردن چیزبرگر بیکن دوگانه برای صبحانه ، ناهار و شام است و سپس می توانیم دکتر زولوآگا ، دانشیار کالج پزشکی آلبانی ، می گوید: “به بررسی این سندرم متابولیک بپردازید که باعث ایجاد بیماری آلزایمر در این موش ها شد و ما می توانیم یائسگی را تحت تاثیر قرار دهیم.”

سپس در سال دوم تحقیق ، او سعی می کند با استفاده از استروژن مخصوص مغز ، آسیب را ترمیم کند. کمک مالی 150،000 دلاری از طرف انجمن آلزایمر است.

دیدگاهتان را بنویسید