دانش دیجیتال در توسعه کسب و کار مشهود است


فناوری به روز در دانش و کسب و کار دیجیتال ضروری و واضح است. از آنجایی که تمامی کسب و کارهای دیجیتال مبتنی بر نوآوری، ابتکار و خلاقیت هستند و در نتیجه سود بیشتری در کسب و کار دارند، توسعه این فرهنگ در تمامی کسب و کارها ضروری به نظر می رسد. رها کردن مطلق برای این تجارت مهم است و آینده را به خطر می اندازد. از کسب و کار شما

در طول تاریخ، انسان‌ها همواره به دنبال مشاغل مناسبی بوده‌اند که با سطح مهارت و تخصص‌های اجتماعی، اقتصادی و مهم‌تر از همه مطابقت داشته باشد. در گذشته به دلیل جمعیت کم، اشتغال فراوان بود و تعداد افراد جویای کار کم بود، اما خبر خوب برای نسل‌های آینده این است که در دوره جدید کار بسیار آسان‌تر و در دسترس‌تر است. زیرا اقتصاد دیجیتال جهان دستخوش دگرگونی بزرگی است که سوالاتی را در مورد قوانین یافتن شغل در اقتصاد سنتی ایجاد می کند. بنابراین اگر در چند سال گذشته اموال در دست صاحبان فروشگاه های زنجیره ای یا صاحبان هتل ها و رستوران های بزرگ بود، اکنون اقتصاد جهان در دست صاحبان ارزهای دیجیتال یعنی بازاریابان دیجیتال است.

این راهنمای جوانانی است که به دنبال شغلی با انگیزه کارآفرینی هستند. آنها باید بدانند که دانش دیجیتال بزرگترین فرصت برای تبدیل شدن به یک کارآفرین دیجیتال کامل است. زیرا در دنیایی زندگی می کنیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات بر تمامی فعالیت های اجتماعی از جمله کارآفرینی تاثیر گذاشته است و به همین دلیل می توان عصر حاضر را عصر اثربخشی دیجیتال نامید. این عرصه برای کارآفرینان جوانی در دسترس است که خواهان حداکثر بازده کار هدفمند خود با حداقل هزینه و تجهیزات هستند.

خبر خوب برای جویندگان کار این است که شما در زمانی زندگی می کنید که یافتن کار بسیار راحت تر از گذشته است، مگر اینکه بخواهید چند هفته به دنبال شغلی سنتی باشید و شغل مناسبی پیدا کنید. در صفحه نیازمندی ها و یا در شهر به دنبال شغل بگردید یا ماه ها منتظر کار در یک سازمان دولتی یا به اصطلاح کارمند بطری آب باشید. به هر حال، هر کس راه خود را برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود در زندگی انتخاب می کند. اما باید توجه داشته باشید که کارآفرینی دیجیتال، رویکردی منحصربه‌فرد و شیوه‌ای نوین برای راه‌اندازی کسب‌وکار مبتنی بر تفکر و ایده‌های نو برای ایجاد و ایجاد زمینه‌های تولید کالا و خدمات در جامعه و در دنیای امروز جایگاه برجسته‌ای در جوانان پیدا کرده است. استخدام.

کارآفرینان دیجیتال کارآفرینانی هستند که به طور انحصاری بر تجارت دیجیتال تمرکز می کنند. در واقع می توان کارآفرینی دیجیتال را ایجاد اشتغال مولد بر اساس مولفه های فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست. در این سبک از کارآفرینی، کارآفرین باید بتواند به طور مستقیم از ابزار ICT برای ایجاد بازار کار و فرصت های شغلی مختلف و کسب درآمد استفاده کند. فرصت های طلایی در این سبک از کارآفرینی بی نظیر است. کارآفرینی دیجیتال عامل مهمی در تقویت پول ملی و در نهایت افزایش درآمد ملی است. این افراد ابزاری برای پیشرفت اقتصادی کشور و انگیزه ای موثر برای ارزش افزوده به بازار تجارت هستند. می توانند با کمترین هزینه و سرمایه گذاری مواد مصرفی و مواد، بالاترین راندمان را در اقتصاد کشور تولید کنند. ایجاد ارزش افزوده بالا یکی از منحصربفردترین نتایج آن است. فروشگاه الکترونیکی را در نظر بگیرید که می تواند میلیون ها نفر را استخدام کند و میلیاردها دلار برای صاحبان مغازه ایجاد کند. رشد و پویایی اقتصاد جامعه و ایجاد نوع جدیدی از اقتصاد مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان، ایجاد اشتغال منحصر به فرد و این هدف مهمی است که امروزه اقتصاد کشور به سختی به آن دست می یابد.

متأسفانه، برای درک همه مزایای کارآفرینی دیجیتال، چالش ها و مشکلاتی وجود دارد که می توان با برداشتن گام های قابل توجهی در جهت رشد و توسعه گسترده تر آن را حل کرد. فقدان دانش دیجیتال و فقدان فرهنگ کارآفرینی دیجیتال از چالش‌های اصلی تحول کسب‌وکار است. سطح پایین کارآفرینی دیجیتال، مشکل در دسترسی به منابع مالی و سرمایه گذاری و در نهایت اضافه شدن بازارهای دیجیتالی منزوی و جزیره ای. البته در نظر داشته باشید که وضعیت روز به روز در حال بهبود است و اکنون بسیاری از جوانان کارآفرین کربلایی با خیالی آسوده در این زمینه فعالیت می کنند و رشد و پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته اند.

اقتصاد دیجیتال و توسعه
اقتصاد دیجیتال و توسعه

در آن دو سال، اپیدمی ویروس کرونا و اندی در فراهم کردن این شرایط مؤثر نبودند و ما را خیلی جلوتر بردند. زیرا در این مدت افراد زیادی مجبور به خانه نشینی شدند و بیشتر خریدهایشان از طریق شبکه ها و سایت های اجتماعی انجام می شد. توجه به این نکته ضروری است که فرصت‌های زیادی برای کارآفرینی دیجیتال وجود دارد، که شاهد آن تعداد زیادی شرکت‌های موفقی هستند که کسب‌وکار خود را شروع کرده‌اند و اکنون با موفقیت در حال گسترش هستند. آنها در سراسر جهان هستند. واسطه ها، تبلیغات، محصولات و فرصت های تجاری و تمامی مشاغل سنتی نیز توانایی ورود و فعالیت در بخش دیجیتال را دارند. در واقع هر چیزی که به ذهنتان خطور کند می تواند وارد این عرصه شود. فقط کمی سادگی و خلاقیت لازم است تا بتوانید با تغییر روش استفاده از دنیای گسترده و ناشناخته خود را با محیط بازاریابی دیجیتال وفق دهید.

دکتر. حوریه یحیایی