درمان دارویی جایگزین برای بیماری کرون

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، به دنبال پاسخی در مورد بیماری کرون هستید. به شما گفته می شود که هیچ دلیل واقعی برای این وجود ندارد. بنابراین هیچ درمانی وجود ندارد. تنها گزینه ای که برای شما باقی می ماند درمان با داروهای قوی است.

احتمالا گیج شده اید. از درد، اسهال خونی، خستگی، احتمال کولکتومی، سرطان و عوارض جانبی داروهایی که مصرف می کنید می ترسید. در جنگل اینترنت، هزاران وب سایت نوید و فروش درمان معجزه آسا را ​​می دهند. وضعیت بیماری کرون بسیار پیچیده است. حتی مقامات پزشکی در این زمینه می نویسند، “هفتاد و پنج سال پس از توصیف کرون به عنوان یک موجود منحصر به فرد، ما هنوز در تاریکی هستیم.”

اجازه دهید نظراتی را در مورد علل و درمان های غیردارویی احتمالی این بیماری با شما در میان بگذارم. تنها چیزی که به شما خواهم گفت اطلاعاتی از آمار و ادبیات پزشکی، عملکرد پزشکان کشورهای دیگر و تجربه ۴۰ ساله من با بیماری کرون است. بله، ما علت واقعی این بیماری را نمی دانیم، اما برخی حقایق می توانند این مشکل را روشن کنند.

همه آمارهای پزشکی رشد بیماری‌های خودایمنی از جمله بیماری کرون را در ۶۰ سال گذشته بیشتر در آمریکای شمالی، اروپا و نیوزلند و در آسیای جنوب شرقی و آمریکای جنوبی بسیار کمتر نشان می‌دهد. ما نمی توانیم ژن ها را مقصر بدانیم. آنها نمی توانند در ۶۰ سال تغییر کنند. برخی از محققان بیماری کرون را بیماری افراد ثروتمند می دانند و بیماری کرون را با بیگانگی مرتبط می دانند.

به شما گفته شد که بیماری کرون یک بیماری ژنتیکی است، بنابراین هیچ شانسی برای فرار از آن ندارید. نوبت نهایی وراثت تنها ۱۵ درصد است. من شخصاً به ژنتیک در سبک زندگی معتقدم زمانی که افراد نسل به نسل به سزارین می‌روند، تغذیه از شیر خشک، خوردن غذاهای ناسالم، نوشیدن الکل، سیگار کشیدن، خود واکسیناسیون، عفونت‌ها، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، NSAID‌ها و زندگی یا کار در محیط‌های سمی ، و غیره.

جای تعجب نیست که ژنتیک سبک زندگی مسئول بسیاری از اختلالات است و مقالات و کتاب های پزشکی آن را ثابت می کنند. بنابراین ۸۵ درصد از عوامل نامطلوب محیطی در ایجاد بیماری های خودایمنی نقش دارند که در ۶۰ سال گذشته افزایش یافته است.

به شما گفته شده است که بیماری کرون یک بیماری خودایمنی است زمانی که سیستم ایمنی بدن با حمله به بافت های خود فرد دیوانه می شود. سیستم ایمنی معمولاً برای محافظت از انسان در برابر مهاجمانی مانند میکروارگانیسم های مضر و سموم طراحی شده است.

سه اختلال رایج در سیستم ایمنی وجود دارد. سیستم ایمنی بدن می تواند پس از عفونت ویروسی، باکتریایی یا انگلی، شیمی درمانی، داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی، اشعه، استرس، ایدز، سمیت فلزات سنگین، کاهش غدد آدرنال و تیروئید و غیره ضعیف باشد. ما می توانیم آن را در بسیاری از بیماری های آلرژیک، آلرژی های غذایی و شیمیایی، واکسن ها، عفونت های مزمن و غیره مشاهده کنیم. همه این عوامل می تواند منجر به پاسخ ایمنی غیر طبیعی در افراد مستعد شود.

متأسفانه هیچ آزمایش خاصی برای بیماری کرون وجود ندارد. بنابراین، تشخیص‌های جایگزین مانند عفونت‌های روده و انگل‌ها، اسهال پس از مصرف آنتی‌بیوتیک، اسهال کلستریدیوم دیفیسیل، بیماری سلیاک، عدم تحمل لاکتوز، تشدید سندرم روده تحریک‌پذیر، سندرم روده تحریک‌پذیر، دیورتیکولیت، عوارض جانبی بیش از حد کاندیداگ، NSAID و عوارض جانبی بیش از حد کاندیداگوست، باید کنار گذاشته شوند. رشد بیش از حد باکتری روده کوچک – رشد بیش از حد باکتری ها در روده کوچک، سرطان روده بزرگ و موارد دیگر.

با کمک چندین سال از بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو و بیماری کرون، من قویاً معتقدم که راه حل مدیریت بیماری های خودایمنی، کنترل همزمان هضم، دیس بیوز (رشد بیش از حد کاندیدا – مخمر، رشد بیش از حد باکتری روده کوچک – SIBO) و اسیدیته مزمن است.

کلید هضم سالم، عملکرد سالم پانکراس و تعادل مناسب فلور روده دوستانه است. متأسفانه، فلور مفید روده مردان مدرن در حال کاهش و تغییر است. اگر نوزاد فلور روده دوست مادر را از طریق زایمان طبیعی به دست نیاورد و شیر مادر یا شیرخوار از سال اول تولد چندین دوره آنتی بیوتیک دریافت کند، فلور مفید روده با مخمر، باکتری های مضر و انگل ها جایگزین می شود.

این مهاجمان بد دیواره های روده کوچک را تحریک و ملتهب می کنند، روده متخلخل و نشتی ایجاد می کنند، غذاهای هضم نشده را تخمیر می کنند و تعداد زیادی سم تولید می کنند. این می تواند با خستگی آن که با واکنش های آلرژیک و بیماری های آلرژیک خود را نشان می دهد، استرس زیادی بر سیستم ایمنی بدن وارد کند. آلرژی همیشه در بیماری کرون وجود دارد. این یک بازیگر اصلی در تمام بیماری های خود ایمنی است.

یک رژیم غذایی مدرن با عادات غذایی ناسالم، مصرف مواد غذایی اصلاح شده شیمیایی، محصولات غذایی “مرده”، قندها، آرد سفید، چربی های بد، روغن ها و شیر گاو فرآوری شده می تواند عملکرد لوزالمعده را کاهش دهد. پانکراس برای هضم غذاهای “مرده” بدون آنزیم های گوارشی طبیعی مجبور است آنزیم های گوارشی بیشتری تولید کند. غذای نادرست هضم شده از روده متخلخل عبور می کند و به خون نشت می کند و باعث ایجاد استرس وحشتناک اضافی برای سیستم ایمنی بدن می شود.

علاوه بر این، گندم و شیر تنها ۱۰۰۰۰ سال پیش وارد رژیم غذایی انسان شدند. از آن زمان، سیستم گوارشی به خوبی با لکتین ها سازگار نشده است. پروتئین های موجود در غلات و حبوبات (به عنوان مثال، گلوتن) یا کازئین (پروتئین موجود در شیر گاو). لکتین ضعیف هضم شده از دیواره متخلخل مجرای گوارشی عبور می کند و به سیستم خون نفوذ می کند و به بافت های بدن می چسبد و سلول های سالم را تقلید می کند. گیج کردن سیستم ایمنی با حمله به لکتین ها همچنین سلول های سالم روده را از بین می برد. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این می تواند یک مکانیسم مرکزی برای تحریک یک پاسخ ایمنی “دیوانه ای” به خصوص در افراد مستعد باشد.

همچنین شواهدی وجود دارد که بیماری کرون یک عفونت است و مایکوباکتریوم آویوم که باعث سل در گاوها می شود ممکن است در ایجاد بیماری کرون نقش داشته باشد.

سوال را استخراج یا پیکربندی کنید. آیا روش های طب جایگزین می تواند کمک کند؟ پاسخ من «بله» است، زیرا این رویکردها نه تنها بر پاسخ ایمنی تهاجمی و التهاب، بلکه بر علل بالقوه بیماری، پیامدهای بیماری و درمان تمرکز دارند. بسیاری از این روش ها اثبات شده، علمی و مبتنی بر بالینی هستند. برخی از آنها به طور گسترده توسط پزشکان در کشورهای دیگر استفاده می شود. آن ها هستند:

۱. رژیم غذایی بدون لکتین، ضد کاندیدا، جدا و قلیایی

۲. آب معدنی درمانی تهیه شده از نمک حرارتی اصلی کارلووی واری بنوشید

۳. سویه های فوق العاده، پروبیوتیک های مقاوم در برابر صفرا

۴. فرمولاسیون های گیاهی، عصاره های گیاهی و چای

۵. کیفیت بالا و کارایی متنوع مکمل‌های غذایی مانند مواد معدنی، عناصر کمیاب، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و چرب ضروری، مکمل‌های مختلف برای حمایت از ایمنی، کاهش درد و اسکار، مبارزه با کاندیدا، رشد بیش از حد باکتری‌ها و انگل‌ها، التیام پوشش روده و پیش سازها. انتقال دهنده های عصبی

۶. طب سوزنی: بدن چینی، پوست سر ژاپنی، لاله گوش روسی، پای کره ای، حجامت، طب سوزنی الکتریکی

۷. هیپنوتیزم پزشکی، آرامش عمیق، سی دی خود هیپنوتیزم و غیره

برخی از این روش های درمانی در ایالات متحده عملا ناشناخته هستند. به عنوان مثال، یک روش کمتر شناخته شده نوشیدن آب معدنی است که کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون را درمان می کند. بیش از ۵۰۰ سال است که پزشکان اروپایی بیماران خود را با اسهال مزمن یا اسهال خونی به شهر کوچک کارلووی واری چک می فرستند تا آب معدنی درمانی را از چشمه های آب گرم بنوشند.

پزشکان چک با درک اینکه محتوای معدنی این آب یک جزء کلیدی درمانی است، تولید نمک حرارتی ضربان دار اصلی کارلووی واری را پیشنهاد کردند. با حل کردن این نمک در آب، همه می توانند آب معدنی شفابخش را در خانه بسازند. با استفاده از تحقیقات علمی کارلووی واری آب معدنی شفابخش

• عادی سازی تعادل اسیدی و قلیایی

• عملکرد کبد و پانکراس را بهبود می بخشد

• باعث افزایش کمیت و کیفیت آنزیم های گوارشی پانکراس می شود

• باعث رشد فلور روده دوستانه می شود

• دیواره آسیب دیده روده را بهبود می بخشد و التهاب را کاهش می دهد

• تعادل آب، مواد معدنی ضروری و عناصر کمیاب را بازیابی کنید

تقریباً همه بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون با پروبیوتیک ها آشنا هستند و ممکن است قبلاً آنها را مصرف کنند. از سوی دیگر، بسیاری از مردم متوجه نیستند که مخلوط کردن پروبیوتیک ها با آنتی بیوتیک ها، سرکوب کننده های سیستم ایمنی و استروئیدها یا کار نمی کند یا می تواند خطرات بالقوه ای داشته باشد.

می توانیم دستگاه گوارش را به باغ تشبیه کنیم. اگر باغ پر از علف های هرز، آفات، جوندگان و مواد شیمیایی باشد و خاک زهکشی شده و کوتاه باشد، پرورش گل رز دشوار یا غیرممکن است. خود گل رز نیز باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد. هیچ کس نمی تواند وضعیت باغ را بدون کمک یک متخصص واجد شرایط بهبود بخشد. بازگرداندن فلور روده ای سمپاتیک حیاتی است، اما یک راه حل سریع و خوددرمانی نیست.

از مطالعات بالینی و تجربه شخصی من، دستیابی به بهبودی پایدار بدون بازگرداندن عملکرد طبیعی غده پانکراس غیرعملی است. کاهش عملکرد پانکراس، کاهش کمیت، کیفیت پایین آنزیم های گوارشی پانکراس همه بیماری های خود ایمنی را تشدید می کند. در کتاب الکترونیکم توضیح دادم. اسهال خونی مزمن هزاران سال است که بشریت را تحت تاثیر قرار داده است. بنابراین پزشکان قدیم مدتی پیش با این مشکل مواجه شدند و در درمان اسهال مزمن عمدتاً با درمان غذاها، گیاهان دارویی و طب سوزنی تجربه کسب کردند.

بنابراین، بیماری کرون و کولیت اولسراتیو نتیجه یک تعامل چندعاملی بین محرک های ژنتیکی، مرتبط با ایمنی، محیطی، گوارشی، عفونی و بالقوه پزشکی است. با قبول آن، من در این مورد به درمان یا معجزه اعتقاد ندارم. تنها کار سخت و همکاری بین بیمار، دوستان و بستگان او، PCP، و پزشکان دارای مجوز و آگاه می‌تواند بیمار را به بهبودی پایدار برساند. ترکیب رویکردهای طبیعی، کل نگر و غیردارویی برای طب جایگزین می تواند برای افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون بسیار مفید باشد.

هدف این است که به طور کامل عملکرد پانکراس و هضم را بهبود بخشد، فلور سمپاتیک روده را بازیابی کند و تعادل اسید و باز را عادی کند، پاسخ ایمنی و التهابی را تنظیم کند و کمبودها را جایگزین کند.

عجله کمکی نمی کند. قطع ناگهانی داروها می تواند یک اثر بازگشتی داشته باشد که می تواند اوضاع را بدتر کند. بنابراین، پس از کمک به دستیابی به بهبودی بالینی، بیمار و پزشک او با پیروی از مداخله خود با استفاده از رویکردهای غیر دارویی بیشتر در مورد قطع ایمن دارو تصمیم خواهند گرفت.

اطلاعات اینجا فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی ارائه شده است. این برای تشخیص، درمان، درمان یا پیشگیری از هر بیماری در نظر گرفته نشده است. این اطلاعات نباید برای جایگزینی خدمات یا دستورالعمل های یک پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط استفاده شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر