«درگیری ایران و عربستان در یمن» در کتاب مورد تحلیل قرار گرفتگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «تقابل ایران و عربستان در یمن» نوشته امین سویی به تازگی منتشر شده و راهی بازار شده است.

امین سویی نویسنده این کتاب در سال ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد و از اواسط دهه ۸۰ فعالیت در عرصه خبر و رسانه را از باشگاه خبرنگاران جوان آغاز کرد و بیش از ۱۷ سال سابقه روزنامه نگاری، سردبیر و فعال خبری را دارد. از رسانه های تجاری کشور از جمله خبرگزاری فارس. مانند ایرنا، ایکنا، کریم، سینا، شبستان، برنا و سایر رسانه ها (کتاب تقابل ایران و عربستان در یمن منتشر شد) روزنامه جام جم که اخبار. ، نشاط، اختاز خوب، قدس اخبار، معاونت رسانه ای آستان قدس رضوی، خبرنگار موسسه پارسا رسانه و مدیران مسئول برخی رسانه ها در کارنامه خود هستند.

این فعال رسانه ای پیش از این کتابی با عنوان «مدیریت سواد رسانه ای و منابع کسب خبر» منتشر کرده است که به بررسی تفاوت های سواد رسانه ای با سواد اطلاعاتی، مدیریت رسانه و منابع کسب خبر توسط خبرنگاران می پردازد.

وی پیش از این ویراستاری کتاب «جستار دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران» را نیز در کارنامه خود ثبت کرده بود.

اما کتاب جدید این نویسنده «مقابله ایران و عربستان در یمن» در ۱۶۰ صفحه به بررسی رابطه تهران و ریاض در طول جنگ هشت ساله یمن می پردازد و پژوهشی بی نظیر در زمینه تاریخ و زمینه های ایران است. روابط عربستان استرس و حواس پرتی.

نویسنده این کتاب در شش فصل به بررسی روابط ایران و عربستان سعودی پرداخته است که بخش اول آن به نظریه موازنه قوا و بخش دوم به تاریخچه روابط این دو کشور و بخش سوم. جایگاه یمن در سیاست خارجی عربستان نویسنده در فصول بعدی ضمن بررسی تاریخ زیدیان، یمن را عرصه جنگ ایران و عربستان سعودی تحلیل کرده و در نهایت نتیجه گیری می کند.

در پشت جلد این کتاب آمده است: رقابت ایران و عربستان سعودی ریشه در روندهای مختلف ایدئولوژیک تاریخی دو کشور دارد که در حالی وارد رقابت شدید ایدئولوژیک شده اند که رهبران جهان اسلام ریاض و تهران به دنبال مهار آن هستند. سومین. احزاب در حدی که منجر به جنگ های تمام عیار نشوند و تا حد امکان از این جنگ ها جلوگیری یا مدیریت کنند.