دریافت هدیه عروسی بیمه شده اجباری از تامین اجتماعی


دریافت هدیه عروسی بیمه شده اجباری از تامین اجتماعی

کل مبلغ پرداختی سازمان تامین اجتماعی به عنوان هدایای عروسی در سال گذشته ۳۲۲ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایلنا، بیمه شده تامین اجتماعی در صورتی که در زمان اولین ازدواج دو سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد و زن و شوهر هر دو در شبکه اجتماعی باشند، بر اساس کسورات حق بیمه معادل یک ماه حقوق هدیه نقدی زناشویی دریافت می کند. امنیت. بیمه تامین، این هدیه به هر دو رایگان پرداخت می شود در سال ۱۴۰۰ حدود ۹۸ درصد کمک هزینه ازدواج در غیاب و بدون بیمه به شعب تامین اجتماعی رفت.

بر اساس ماده ۸۵ قانون تامین اجتماعی، کمک هزینه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی به عنوان هدیه به بیمه شدگان اجباری واجد شرایطی است که برای اولین بار تشکیل خانواده می دهند.

بیمه شده باید شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج را داشته باشد. یکی از شروط مهم دریافت این کمک هزینه، وجود سابقه است، به طوری که بیمه شده در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل ۷۲۰ روز کار کرده و حق بیمه توسط کارفرما پرداخت شده باشد. از دیگر شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج از سوی سازمان تامین اجتماعی این است که رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما در تاریخ عقد به پایان نرسیده و ازدواج دائمی و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

مبلغ کمک هزینه ازدواج برابر است با مجموع حقوق و مزایای دریافتی پس از کسر حق بیمه ۲ سال قبل از ازدواج و مبلغ قابل پرداخت در صورتی که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد در تاریخ ازدواج باشد. حداقل دستمزد سال ازدواج افزایش یافت.

زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند و در صورت واجد شرایط بودن به هر دو کمک هزینه ازدواج تعلق می گیرد. همچنین مشمولانی که در سنوات گذشته ازدواج کرده اند و در زمان ازدواج دارای شرایط فوق بوده و دارای بیمه تامین اجتماعی بوده و کمک هزینه مذکور را دریافت نکرده اند نیز می توانند اقدام کنند.

برای درخواست کمک هزینه ازدواج نیازی به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی نیست، بلکه این خدمت در سامانه آفلاین موسسه تامین اجتماعی موجود است و متقاضیان بیمه شده می توانند به این آدرس: es. درخواست خود را برای دریافت این کمک هزینه با درج تاریخ ازدواج و کد ملی همسر با مراجعه به تمین و بیمه شده/ حمایت کوتاه مدت/ درخواست کمک هزینه ازدواج ثبت کنید.

بر اساس گزارش مدیریت آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، تعداد متقاضیان بهره مندی از هدایای ازدواج در سال ۷۲ نزدیک به یک میلیون بوده که از این تعداد تنها هزار و ۴۸۴ درخواست به صورت انفرادی ارسال شده است. و حدود ۹۱۵۰۰ درخواست به صورت حضوری انجام شد. ارائه به صورت غیر حضوری که بر اساس آن ۹۸ درصد درخواست ها به صورت غیرحضوری و بدون بیمه گذار در مراجعه به شعب سازمان ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، مجموع مبلغ پرداختی از محل هدایای عروسی در سال گذشته معادل ۳۲۲ میلیارد تومان و بیشترین و کمترین مبلغ پرداختی برای هدایای عروسی در سال ۱۴۰۰ مربوط به غرب تهران بزرگ و سازمان تامین اجتماعی بوده است. خراسان شمالی به ترتیب.

انتهای پیام/