در اینجا برخی از رایج ترین علل آکنه ، راههای ساده و م toثر برای از بین بردن آنها ذکر شده است


متخصص پوست علل اصلی آکنه را توضیح می دهد و پنج نکته و روش درمانی که می تواند به تمایل شما برای از بین بردن آن کمک کند.

آکنه مشابه جوش روی صورت ، می تواند منجر به ناراحتی و بدتر از آن کاهش عزت نفس شود. از آنجا که علل ایجاد آکنه می تواند متفاوت از آکنه صورت باشد و ممکن است انواع مختلفی از آکنه در بدن شما ایجاد شود ، به کتاب بازی متفاوتی نیاز دارد.

خوشبختانه برای ما ، میشل گرین ، متخصص پوست و مو نیویورک ، اینجاست تا به ما نشان دهد در صورت بالا آمدن چگونه با آن برخورد کنیم. در زیر ، با دلایل اصلی آکنه و نحوه ایجاد یک رژیم پاکسازی مداوم پوست آشنا خواهید شد.

چه چیزی باعث آکنه می شود؟

در حالی که آکنه بیشتر روی صورت شایع است ، می توان آن را در قسمت های دیگر بدن از جمله پشت ، قفسه سینه ، شانه ها و باسن نیز مشاهده کرد.

همانطور که دکتر گرین توضیح می دهد ، “ناحیه ای از بدن که تحت تأثیر آکنه قرار گرفته است با محل غدد چربی شما تعیین می شود” ، که مسئول تولید چربی هستند.

سبوم یک ماده شبیه موم است که وظیفه مرطوب نگه داشتن پوست را بر عهده دارد – اما همچنین عامل اصلی ایجاد جوش است. وی ادامه می دهد: “اگر شما بیش از حد چربی تولید کنید ، منافذ پوست شما مملو از باکتری ها و بسیاری از سلول های مرده پوست شده و باعث ایجاد آکنه می شود.”

در حالی که عوامل ژنتیکی نیز نقش دارند ، دکتر گرین استدلال می کند که عادات روزانه و شیوه زندگی خاص نیز می تواند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شود ، با موارد زیر:

  • رژیم غذایی
  • فشار
  • بهداشت
  • انتخاب لباس

علاوه بر این ، نوسانات هورمونی اغلب در مورد پارگی بدن و صورت شما نقش دارند.

زنی پشت خود را برای حمام با بهترین درمان برای آکنه شستشو می دهد

چگونه از شر آکنه خلاص شویم

یک یا هر دوی این عوامل ممکن است در ایجاد آکنه نقش داشته باشند. اگر نمی توانید علت دقیق را مشخص کنید ، بهتر است آن را در یک برنامه جامع بررسی کنید.

با در نظر گرفتن این نکته ، دکتر گرین پیشنهاد می کند که پنج نکته و درمان درمان آکنه زیر می تواند به کنترل شیوع کمک کند.

1. یک روش مراقبت از بدن ایجاد کنید

همانطور که شما باید روزانه صورت خود را بشویید ، بدن خود را نیز بشویید. دکتر گرین استدلال می کند که ایجاد یک سیستم مراقبت بدن هدفمند (مشابه روش مراقبت از پوست صورت) می تواند کمک کننده باشد.

“استفاده منظم از کرم مرطوب کننده باعث حفظ سلامت پوست و مسدود شدن منافذ می شود. [reducing] تشکیل سفید ، سیاه و زخم روی بدن ، “او می گوید.

2. از مواد خوب برای از بین بردن پوست استفاده کنید

هنگام ایجاد برنامه معمول خود ، باید بهترین درمانها و ترکیباتی را که آکنه را هدف قرار می دهند ، پیاده سازی کنید.

دکتر گرین می گوید: “شما باید پوست خود را با داروی غیرکومدوژنیک که حاوی اسید گلیکولیک یا سالیسیلیک اسید است تمیز کنید.” “پس از تمیز کردن ، بدن خود را با یک پارچه تمیز خشک کنید و روغن حاوی اسید سالیسیلیک ، بنزوئیل پراکسید یا گلیکولیک اسید بمالید.”

او می افزاید که علاوه بر این سه ماده انرژی زا ، آفت کش هایی مانند روغن درخت چای و روی موضعی نیز می توانند کمک کننده باشند.

3. موهای خود را تمیز نگه دارید

اگر موهای بلند یا موهای چرب دارید ، دکتر گرین می گوید که می تواند یکی از عوامل اصلی ایجاد آکنه در بدن شما باشد.

بنابراین ، مطمئن شوید که موهای خود را به طور مرتب بشویید و اگر مشکوک هستید که ممکن است یک محرک باشد ، پشت خود را بگذارید.

مردی در حال دویدن در خیابان است و از طریق پیراهن خود عرق می کند

4. لباس های عرق خود را در اسرع وقت تغییر دهید

همانطور که بقایای عرق بر روی صورت شما می تواند منجر به بروز بثورات شود ، بدن شما نیز می تواند همینطور باشد. با این حال ، وقتی صحبت از آکنه بدن می شود ، حتی بدتر است زیرا پارچه معمولاً بیشتر وارد منافذ پوست می شود.

به همین دلیل ، دکتر گرین می گوید که مهم است که بلافاصله پس از اتمام تمرین یا ماجراجویی در منزل ، شلوار خود را در بیاورید. به طور معمول ، عرق ریختن در روزهای گرم نیز صادق است.

5- از دستگاه تنفس استفاده کنید

در حالی که شلوارهای چسبان و باسن معمولی رایج ترین لباس های بدنسازی هستند ، در زندگی روزمره ، دکتر گرین توصیه می کند که اگر آکنه بدن نگران است ، لباس راحت تر و راحت تری تنفس کنید.

به این ترتیب وقتی بدن شما دچار آکنه می شود ، عرق ، کثیفی و باکتری ها کمتر به کمر ، بند قلم مو یا هر جای دیگر گیر می کند.

افکار نهایی

همانطور که می بینیم ، دلایل مختلفی برای ایجاد آکنه وجود دارد. اما خوشبختانه تنها راههای زیادی – اگر نه بیشتر – برای پاکسازی پوست از سر تا پا وجود دارد.

با این حال ، اگر نکات فوق به خوبی انتظار شما عمل نمی کند ، دکتر گرین توصیه می کند که در مورد سایر گزینه های درمانی با متخصص پوست خود مشورت کنید. (در واقع ، او می گوید که می تواند به طور م toثر برای بازخورد درم از ابتدا برای تسریع روند تمیز کردن استفاده شود.)

او توضیح می دهد: “متخصص پوست شما ممکن است آزمایشات خاصی را برای تعیین علت آکنه شما انجام دهد.” از آنجا ، انواع موضوعات و گزینه های شفاهی در دسترس است. سرانجام ، برای زنان ، گزینه های درمانی دیگری نیز وجود دارد که به طور خاص برای پارگی هورمونی و همچنین قرص های ضد بارداری استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید