در عصر شگفتی بشر امروزی، یادی از بزرگانی چون شیخ اشراق استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مناسبت بزرگداشت شیخ اشراق (سهروردی) پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

«اسم مهربان خداوند

کوشش علمای اسلام در ایران این است که انسان را در ظلمت های توقیث به راهی که خانه اصلی او عالم نور و معشوق ازلی و جاوید که خداوند تبارک و تعالی است، هدایت کنند. «الله نور السموات و الارض» چنین مجاهدت پربرکتی زاده علم مبتنی بر سنت الهی و مبانی فلسفی و سیره عرفانی است که اندیشمند بزرگی چون شیخ شهاب الدین سهرودی را در آغوش خود می نشاند و چون خورشیدی تابان طلوع می کند. و جویندگان حق را به نور چراغ های هدایت هدایت می کند.

حکیم سهروردی سالکی است که فراتر از حد و مرز حضور مکاتب فلسفی و عرفانی، مهم ترین حقایق اسلامی و انسانی را به کمک آیات و روایات قرآنی و با طعمی بی نظیر در می آمیزد.

البته در کنار آثار برجسته این متفکر بزرگ ایرانی در زمینه های فلسفه، منطق، کلام و داستان های عرفانی، باید از آثار و نوشته های او که در حفظ و گسترش ادبیات عرفانی نقش سازنده و ماندگاری داشت یاد کرد. زبان فارسی عالی.

یادآوری جایگاه علمی اندیشمندانی چون شیخ اشراق در عصر سردرگمی انسان در جستجوی ساحل امن معنویت در پس این گمشده، نیاز و فرصتی بزرگ است. هدف ما شناسایی و بازنشر آثار آنها با همکاری بخش‌های فرهنگی است. و توانایی هنری

با تشکر از دست اندرکاران این همایش مهم به ویژه اندیشمندان و پژوهشگران و مردم عزیز زنجان، سربلندی و سربلندی ایران اسلامی و توفیق اهالی قلم و اندیشه را از خداوند منان خواستارم.