دغدغه آموزش و پرورش هرمزگان و راه اندازی پایگاه خبری – تحلیلی آنلاین


پایگاه خبری درک آنلاین – هرمزگان – اسماعیل خصائی – نقش مدیریت در عملکرد یک سازمان همیشه مهم و غیرقابل انکار است; مرتب سازی و هماهنگی وظایف، تخصیص منابع و تعیین نقش های مناسب به افراد، ایجاد انگیزه و تعامل بین کارکنان برای افزایش مشارکت تیمی و انتقال دقیق داده ها و اطلاعات آماری، جذب نیروی انسانی ویژه و آموزش آنها به عنوان مهمترین منبع. سازماندهی یکی از وظایف مشترک مدیران سازمانی است و این وظیفه در بستر مدیریت آموزش اهمیت مضاعف خواهد داشت.

زیرا اگر مدیر یک اداره، شرکت یا سازمان در انجام وظایف و ماموریت خود کوتاهی کند و نتواند به اهداف و مقاصد مورد انتظار دست یابد، عواقب آن مستقیماً بر افراد و گروه هایی که با آن سازمان در تعامل و ارتباط هستند تأثیر می گذارد. مدیران بخش آموزش از اصل و حقیقت کار در این نهاد مهم غافل هستند که نتیجه این غفلت در ابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی در جامعه دیده خواهد شد و موجب توسعه و رشد یا انحطاط جامعه خواهد شد. و زوال. زوال آن قابل مشاهده است. بنابراین مسئولیت یک مدیر آموزشی بسیار بیشتر و ممتازتر از مدیریت در سایر ارکان جامعه است و کسانی که این مسئولیت سخت را بر عهده می گیرند باید در این زمینه هوش و درایت لازم را داشته باشند.

همزمان با بازگشایی اولیه مدارس با معرفی مهدی دوستی به عنوان استاندار جدید هرمزگان، استاندار هرمزگان و رئیس شورای آموزش و پرورش استان برنامه های متنوع و زیادی را برای ارتقای کیفیت و قوام آموزش و پرورش برنامه ریزی کردند. ارتقای سطح دانش معلمان مدارس به ویژه در دوره دوم متوسطه مورد توجه قرار گرفت و انتظار می رفت گام های برداشته شده با توجه به تعیین بخش «آموزش و پرورش» به عنوان یکی از دو اولویت اول و اساسی استان منجر شود. توسعه این بخش بهبود وضعیت آموزشی؛ این در حالی است که در مقایسه نتایج به دست آمده در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ با نتایج سال گذشته، ضریب قبولی و میانگین نمرات دانش آموزان پایه دوازدهم کاهش چشمگیری داشته است و هرمزگان رتبه پانزدهم را در بین استان های استان دارد. کشور را به دست آورد.

در رشته علوم انسانی بیشتر رشته های تحصیلی در هرمزگان با کاهش ضریب قبولی همراه است و امسال ضریب قبولی ۸۲.۰۹ درصدی دانش آموزان این رشته با ۲.۷۱ درصد کاهش به ۷۹.۳۸ درصد رسیده است. و میانگین نمره منطقه از ۹۲/۱۰ به ۵۶/۱۰ کاهش یافت. وضعیت دانش‌آموزان حوزه آزمایشی نسبت به سایر حوزه‌ها خوب نیست و ضریب قبولی ۹۰.۸۳ درصدی دانش‌آموزان کلاس ۱۲ با کاهش ۲.۰۸ درصدی به ۸۸.۷۵ درصد رسیده و میانگین نمرات این حوزه نیز کاهش یافته است. از ۱۳.۲۲ تا ۱۳.۰۴.
ضریب قبولی دانش آموزان رشته ریاضی نیز با ۰.۵۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۸۵.۹۵ درصد رسیده است.
با نگاهی به مجموع نتایج کسب شده در تمامی مقوله ها، هرمزگان با ۸۳.۳۲ درصد قبولی و ۲.۲۹ درصد کاهش نتایج نسبت به سال تحصیلی گذشته در رتبه پانزدهم جدول کشوری قرار دارد و میانگین نمره دانش آموزان ۰.۲۷ کاهش یافته است. درصد به ۱۱.۵۸ رسید.

نکته مهم دیگر این است که مناطق آموزشی با شهرهای بزرگ و جمعیت دانش آموزی بالا در استان که از امکانات و تجهیزات بهتری نسبت به مناطق آموزشی مانند فین و ابوموسی بهره می برند، در ردیف پایین جدول رده بندی قرار دارند. ; بر اساس این جدول جزایر کیش و فین در رتبه های اول و دوم و شهرهایی مانند بندرلنگ، حاجی آباد، میناب، رودان، بساگرد و زاسک در نیمه دوم جدول رده بندی مناطق ۲۲ گانه آموزشی قرار دارند.

به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا، اگرچه تلاش و همت معلمان مهربان در سراسر استان غیر قابل انکار است، اما اگر از منظر واقع بینانه به عملکرد آموزش و پرورش در دوره جاری تحصیلی نگاه کنیم، راهبردهای بسیج و حمایتی برنامه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان و استاندار هرمزگان نه تنها ناکارآمد، بلکه شکست خورده اند و دلایل ناکارآمدی این برنامه ها را مدیریت عالی استان باید بررسی کرده و به طور فعال برای ارتقای کیفیت آموزشی پیگیری کند.

همچنین بر اساس پیگیری های انجام شده به نظر می رسد منابع مالی اختصاص یافته با حمایت استاندار هرمزگان برای کمک به کیفیت بخشی آموزش و پرورش به هیچ بخش آموزشی در استان تخصیص نمی یابد. لازم است تحقیقات لازم در این زمینه انجام شود.

از سوی دیگر در سفر خردادماه امسال وزیر آموزش و پرورش به استان هرمزگان، تقاضای جدی برای افزایش سهمیه پذیرش بومی در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان وجود داشت و علیرغم تعهد مطلوب وزیر آموزش و پرورش. آموزش و پرورش در این راستا در اقدامی عجیب نه تنها سهمیه افزایش یافت، بلکه با کاهش ۲۰ درصدی به ۵۳۱ از ۱۴۰۰ نفر رسید و در سال ۱۴۰۱ به ۴۲۰ نفر رسید. این در حالی است که سهمیه ثبت نام داخلی دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۹ نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش داشته است!

همانطور که گفته شد نقش مدیر موسسه به ویژه در ساختار آموزش و پرورش بسیار مهم است و شاید توزیع نیروی انسانی مهمترین عنصر در ایجاد تحول در ساختار آموزش و پرورش و در صورت انتصابات مختلف باشد. حتی یک نقشه راه قوی و مدون هم اگر نقاط قوت لازم را در این زمینه مهم نداشته باشند، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

ساختار آموزش و پرورش همیشه یک ساختار سیاسی بوده است زیرا در سطوح مختلف تأثیر زیادی دارد. داشتن ساختار درک و فهم از مسائل سیاسی برای معلمان یک مزیت است تا با تحلیل درست وقایع، جوانان و نسل های آینده کشور را با رویدادهای ملی و بین المللی آشنا کنند، اما وقتی فعالیت های سیاسی صورت می گیرد، اگر سیاست باشد. بازی می شود، آن قوت تبدیل به ضعف می شود و بر نظام آموزشی تأثیر می گذارد.

عزل و نصب مدیران میانی و … بخشی از اختیارات ذاتی یک مدیر یک سازمان است، اما رویکرد دوگانه به انتصاب مانند سیاست بازی است. یعنی انتصاب مدیران بر اساس معیارهای علمی و بررسی سوابق کاری نیست، بلکه بر اساس روابط حسنه سیاسی با یک نماینده خاص و بر اساس مأموریت شخص ثالث است. علیرغم مخالفت های گسترده علما و صاحب نظران قدیمی این حوزه و بر اساس ارتباطات سیاسی، گماشتن فردی به مسئولیتی بزرگ امری طبیعی است، نه تنها ظرفیت و قدرت لازم برای سازش و دفاع را ندارد. حق به سازمان او. ، اما در بسیاری از جابجایی ها و نصب ها اختیاری وجود ندارد.

شاید مصداق عینی آن انتصاب مدیر آموزش و پرورش میناب به عنوان دستیار آموزش متوسطه در اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان باشد که این شهرستان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از بین ۲۲ منطقه استان رتبه هفدهم را به خود اختصاص داد. رتبه قبولی در امتحان نهایی پایه دوازدهم رتبه ۴۵۷ را در بین نواحی آموزشی کشور کسب کرده است و از سوی دیگر مدیر آموزش و پرورش رودان که با رویکرد دوگانه فعالیت می کند، دکتر. رودان قبل از تصدی ریاست آموزش و پرورش سال‌ها معاون آموزش و پرورش بود و به تعبیری دخالت برخی سیاستمداران و یا پذیرش برخی کارگزاران سیاسی (نمایندگان منطقه شرق) در همه امور اشراف لازم را داشت. ) به طور ناگهانی از مدیریت آموزش و پرورش برکنار شد.
در دوره جاری تحصیلی علیرغم افزایش منفی نمره قبولی علوم انسانی، ۸۴.۱۹ دانش آموز رشته ریاضی با ۱۵.۱۹ درصد افزایش قبولی کرده اند. .

در کنکور سراسری دوره جاری تحصیلی سه رتبه زیر ۵۰۰، سه زیر هزار، ۲۱ از هزار تا سه هزار، ۱۷ از سه هزار تا پانزده هزار و ۵۰ از پنج هزار تا ده هزار کسب شده است که نشان دهنده عملکرد مثبت این بخش در سال های مختلف.

کسب دو مقام کشوری در مسابقات و جشنواره های پژوهشکده، مقام های برتر معلمان دوره متوسطه، رتبه های برتر علمی و اجرای و عملیات اجرایی بسیاری از طرح های آموزشی در حمایت از اداره کل نوسازی هرمزگان حائز اهمیت است. او مسئولیت بحرین را در مدت کوتاهی به پایان رساند.

تغییر لازمه پویایی نظام است، اما این رویکرد دوگانه تفویض اختیار و واگذاری مسئولیت بر چه معیارها و قواعد عقلانی استوار است؟ مهمتر از آن، اگر نیاز به تغییر مدیریت است، چرا به گفته کارشناسان ضعیف ترین کاندیداها برای این سمت انتخاب می شود؟

همه بر این امر اتفاق نظر دارند که اعلام نظر یا دخالت نمایندگان در انتصاب اجتناب ناپذیر است، اما سوال مهم اینجاست که چرا حتی از طیف گزینه ها و حامیان با سابقه و رزومه قوی؟ نمایندگان شرق در لیست نیستند، انتصاب ندارند و اکثر گزینه هایی که او برای انتصاب در پست های مختلف مدیریتی پیشنهاد می کند ضعیف ترین گزینه ها هستند.

“دکتر مرتضی نجفی” با سابقه با مدرک فارغ التحصیلی، کارشناس مسئول آموزش ابتدایی شهرستان رودان، رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش و .. “دکتر صمد کمالی” مسئول حسابداری مسئول AP رودان. ، استاد دانشگاه، مدیر امور مالی اداره کل آموزش و پرورش استان «مصطفی سالارپور»، معاون اسبق آموزش و پرورش قشم، دبیر، مدیر و مسئول آموزشی «عباس الهادی»، کارشناس مسئول امور مالی رودان و رئیس کارکنان استاد آیت الله ریسی در رودان، دکتر هاشمیان، دبیر، معاون مدرسه، استاد دانشگاه، رئیس دفتر شورای اولیا و… گزینه های قدرتمندی بودند. شهر رودان که می توانست در این زمینه موفق باشد، متاسفانه به دلیل انتصابات سیاسی از چرخه مدیریت حذف شد.

به نظر می رسد با توجه به رویکرد استاندار هرمزگان برای ایجاد ساختار آموزشی نظام مند برای کیفیت بخشی آموزش و پرورش استان، انتصاب مدیرکل فعلی آموزش و پرورش با برنامه های عملیاتی پیش بینی شده مطابقت ندارد، زیرا به جای ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش استان. کیفیت آموزش در استان، تلاش اصلی وی برای ماندن در این پست مدیریتی، فعالیت سیاسی و جلب آرا و نظر نمایندگان مردم بوده است. همچنین با توجه به عمق نارضایتی در دستگاه های آموزش و پرورش استان، تغییر این ساختار ضروری و فوری تلقی می شود.