دومین مراسم «از تبار قلم» در بوشهر برگزار شد.گزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) بوشهر به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، حیدر راهب مدیرکل کتابخانه عمومی استان بوشهر با حضور سمیح رسولی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان آیین «از قلم». و نوجوانان، نرگس صداقت، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی واحد بوشهر، محمدحسین جندویان، دستیار هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مجید عابد، دبیر شعر و کانون ادبی آفتاب. و جمعی از نویسندگان و شاعران در روز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ در کتابخانه عمومی مصلحیان بوشهر برگزار شد.

حیدر رحاب مدیرکل کتابخانه عمومی استان بوشهر در بخش اول این آیین گفت: برنامه «از نوادگان قلم» یکی از آثار گرانقدری است که این نهاد با هدف تکریم تجلیل از نویسندگان بومی کتابخانه های عمومی کشور هر ساله

وی افزود: حجت الاسلام علی آرمین در دومین دوره کتاب «از فرزندان قلم» به مناسبت روز قلم و روز ملی ادبیات کودک و نوجوان اقدام به خلق ۷ اثر فاخر خواهد کرد. استقبال مینماید.

در اولین دوره این برنامه فرهنگی در سال گذشته، دکتر. راهب با اشاره به انتخاب عبدالکریم مشایخی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، تجلیل از نویسنده و تلاش در این زمینه را ضروری می دانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر ادامه داد: متأسفانه حجت الاسلام آرمین با وجود موفقیت در عرصه نویسندگی، نامش در استان بوشهر نامشخص است و این یکی از نقاط ضعف ماست که چنین نویسندگانی به آن نرسیدند. کتاب ولایت به جامعه کتابخوان معرفی می شود و می طلبد که در معرفی خود از همه توانایی های موجود استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه حجت الاسلام علی آرمین از معدود نویسندگان استان بوشهر است که در حوزه کودک و نوجوان کارهای بسیار خوبی انجام داده است، گفت: برگزاری این برنامه آغازی برای معرفی و استفاده از ظرفیت های این نویسنده است. منطقه فرهنگی ایالت. کتابخانه های دولتی باید از همه ابزارهای موجود برای معرفی آثار ارزشمند این نویسنده محلی استفاده کنند.

راهب با اشاره به اینکه هیچ ابزاری مانند هنر به ویژه هنر روایت نویسی نمی تواند در انتقال فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی به نسلی از کودکان و نوجوانان موثر باشد، افزود: با این حال حجت الاسلام آرمین نیز انتخاب شد. این جایزه در رویداد «کلمبات» در استان قم اهدا شد. اما خوشبختانه این افتخار نصیب استان بوشهر شده است تا بتوانیم قدردان زحمات ایشان در عرصه نویسندگی باشیم.

مدیرکل کتابخانه های استان در پایان سخنان خود یادآور شد: افراد مشهوری چون نادر مهدوی، علیرضا ماهینی، غضنفرالسلطنه براجانی و محمد باکرخان تنگستانی در استان بوشهر زندگی می کردند که زندگی گرانبهای آنها می تواند سوژه های جالبی برای خلقت باشد. داستان ها

نرگس صداقت، مدیر اسناد و کتابخانه ملی بوشهر نیز در این مراسم گفت: رابطه هنر و دین می تواند گشایشی برای انتقال مفاهیم دینی به افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان باشد.

در ادامه سامیه رسولی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر حمایت خود را از آثار حجت الاسلام علی آرمین اعلام و تاکید کرد که این اداره کل آمادگی تلاش برای ارائه آثار این نویسنده را دارد. حوزه کودک و نوجوان از طریق تمامی مراکز فرهنگی هنری سراسر استان می گذرد. دیر

در بخشی دیگر از این آیین، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، محمدحسین جندویان نیز حمایت همه جانبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را از حجت‌الاسلام اعلام و ابراز داشت. اسلام علی آرمین: کتابخانه و فرهنگ عمومی استان و اتحاد و همکاری دو نهاد فرهنگی ارشاد می تواند به پل محکمی در راستای اعتلای فرهنگ و هنر استان تبدیل شود.

پس از آن حجت الاسلام علی آرمین نویسنده بوشهری و برگزیده دومین دوره «فرزند قلم» استان بوشهر با تقدیر از نگرش مثبت فرهنگیان استان نسبت به وی و آثارش گفت: من هستم. حاضرم تمام تجربیات و دانش علمی خود را در اختیار مردم فرهیخته بوشهر قرار دهم.

وی افزود: در حال حاضر در آموزشگاه داستان نویسی مجازی همدستان و مدیر آژانس ادبی پینو علاقه مندان به رشته نویسندگی می پذیرم.

این نویسنده بوشهری با ارائه آثار خود گفت: رمان «به نام یونس» (بزرگسالان) از شهرستان ادب; از انتشارات جمکران «کمیک استریپ سهاب» (بزرگسال)، «دوست دارم پرواز پاراموتور» (نوجوان)، رمان «کریستال و فرش پرنده» (کودک) و کتاب داستان «زن نارنجی» (کودک) رمان «به جز تو» از مهرستان. انتشارات چه کسی ممکن است در برمودا باشد» (نوجوان) و مجموعه داستان «به محمد» از انتشارات کتابستان معرفت از آثار منتشر شده من تاکنون است.

مجید عابدی دبیر شعر و مجمع ادبی آفتاب استان بوشهر نیز در آخرین قسمت از دومین مراسم «از خط قلم» در خصوص دومین سال فعالیت این مجمع ادبی گفت: برنامه هایی چون راویان بلداگی یادبود دیواس سعدی، مجمع ادبی آینده (ویژه کودکان و نوجوانان) و اجرای ویژه برنامه شعر آیینی در ماه محرم از نکات برجسته این گردهمایی سال گذشته بود.

وی ادامه داد: بیش از دو سال از افتتاح این نشست که در سال ۱۳۷۸ با حضور مجازی علیرضا کازوه شاعر برجسته کشور و مشاور نظامی و دبیر ادبی نغمه برگزار شد می گذرد. حلقه های کتابخانه های عمومی کشور. خوشبختانه این رویداد ادبی به صورت مستمر و منظم روزهای سه شنبه در کتابخانه خلیج فارس بوشهر در حال برگزاری است.

عابدی یادآور شد: این حلقه ها با توانمندی های خود می توانند در معرفی شعر، هنر و ادبیات و توانمندی های این حوزه پیشرو باشند.

یادآور می شود، در پایان مراسم تجلیل از حجت الاسلام علی آرمین استاد مدرسه و دانشگاه و نویسنده بوشهری با اهدای لوح سپاس از زحمات «از تبار قلم» تقدیر شد. مجید عابدی به عنوان برگزارکننده و منصور میگلی به عنوان سرپرست کانون ادبی پاور و آفتاب استان بوشهر آمدند.