دو طلا و یک برنز برای ایران/نایب قهرمان قطعی شده است


به گزارش خبرنگار مهر ، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان امشب در شهر بلگراد صربستان با برگزاری دیدارهای پایانی اوزان ۶۱، ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به پایان می رسد که نماینده کشورمان برای قهرمانی باید وارد میدان شود. عنوان. دو مدال طلا و یک مدال برنز.
رضا اطری دیروز در دور اول بصیرعلی لی از مقدونیه را با نتیجه ۱۱ بر ۱ شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر اسلام بازرگانف از آذربایجان را شکست داد. پس از آن در ست های متوالی ۶ بر ۳ گئورگی وانلوف از بلغارستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در آن مسابقه نیز نورانداخ از مغولستان را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد و راهی فینال شد. او برای کسب مدال طلا امشب باید با ری هیگوچی ژاپنی بازی کند.
در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان اموجاد ایران روز گذشته در دور نخست جون سوک یون از کره جنوبی را با امتیاز ۸ بر ۱ شکست داد و در دور بعد با امتیاز ۸ بر ۱ اسماعیل موزوکایف را شکست داد. ۶:۰. وی در این مرحله عادل اوسپانوف از قزاقستان را در ست های متوالی با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست داد و با شکست ۹ بر ۲ حاجی علی اف از آذربایجان در نیمه نهایی راهی فینال شد. اموجد امشب در فینال به مصاف جان دیاکومیهالیس آمریکایی می رود.
محمدحسین محمدیان نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم باید در دیدار رده بندی شرکت کند. وی دیروز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساموئل شرر از سوییس را شکست داد و در این مرحله ماگامد زاخاریف از اوکراین را با نتیجه ۸ بر ۵ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. . – آخرین. کایل اسنایدر از آمریکا در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۱ پیروز شد.
در پایان مسابقات ۷ وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان و با مشخص شدن فینال در سه وزن پایانی، تیم آمریکا با ۳ مدال طلا و ۳ نقره عنوان قهرمانی مقدماتی را از آن خود کرد. کسب ۲ مدال طلا و یک برنز دیگر.
در پایان رقابت های ۷ وزن تیم ملی کشورمان با ۱ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و شانس کسب ۲ طلا و یک برنز دیگر در ۳ وزن آخر در جایگاه دوم قرار دارد. نایب قهرمانی خود را تایید کرده اند.