راجرز خدمات را در سراسر کانادا بازیابی می کند


روز شنبه، Rogers Communications گفت که خدمات را به “اکثریت” مشتریانی که تحت تأثیر این قطعی قرار گرفته بودند، بازگرداند و بسیاری از کانادایی ها را بدون دسترسی به اینترنت رها کرد. کریر عصر پنجشنبه در به‌روزرسانی توییتر گفت: «از آنجایی که خدمات ما آنلاین می‌شود و حجم ترافیک به حالت عادی بازمی‌گردد، برخی از مشتریان ممکن است در بازیابی کامل خدمات با تاخیر مواجه شوند. او بعداً قول داد که برای به دست آوردن فیض «سخت کار کند». مشتریان بدون دسترسی به اینترنت در اسرع وقت به صورت آنلاین بازگردانده می شوند.

راجرز در نامه ای به رئیس و مدیر عامل تونی استافیری گفت که “در حال تلاش برای درک کامل علت اصلی این قطعی است” و در حال انجام تمام “تغییرات لازم” برای جلوگیری از تکرار آن در آینده است. علاوه بر این، این شرکت قول داده است که اعتبار قبض را برای مشتریانی که تحت تأثیر این قطعی قرار گرفته اند ارسال کند.

در حالی که راجرز هنوز دلیل از کار افتادن کل شبکه خود را برای بخش بیشتری از روز به اشتراک نمی گذارد، شرکت کاهش DDoS Cloudflare یک پاسخ احتمالی را ارائه کرد. این شرکت در یک پست وبلاگی که روز جمعه منتشر شد، گفت: «بر اساس حوادث مشابهی که دیده‌ایم و در گذشته، ما معتقدیم که این احتمالاً یک خطای داخلی است، نه یک حمله سایبری. Cloudflare حدس می‌زند که مشکل پروتکل دروازه مرزی (BGP) ممکن است در این قطعی نقش داشته باشد. “روال به روز رسانی BGP اشتباه شد” در پاییز سال گذشته یک قطعی بزرگ رخ داد که فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ را تعطیل کرد.

علت قطعی هر چه که باشد، اثر آشکار بود. مردم به کافه ها و کتابخانه های عمومی رفتند تا بتوانند از تلفن و رایانه خود استفاده کنند. در یک لحظه پلیس تورنتو نیز متوجه شد که برخی از مردم به دلیل قطع برق نمی توانند با ۹۱۱ تماس بگیرند. در سراسر کشور، سیستمی که توسط بانک‌های کانادایی برای اتصال شبکه‌هایشان استفاده می‌شد، Intrac، down بود که باعث شد کارت‌های نقدی و دستگاه‌های خودپرداز از کار بیفتند. تجزیه و تحلیل توسط ناظر اینترنت NetBlocks نشان داد که اتصال ملی کانادا در زمان وقوع حادثه به ۷۵ درصد از سطح عادی کاهش یافته است. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این قسمت احتمالاً گفتگوها را در مورد تسلط راجرز در بازار ملی ارتباطات از راه دور در کانادا دوباره روشن خواهد کرد.