راننده مرسدس-ای کیو، استوفل واندورن، قهرمان مسابقات جهانی فرمول E شد


استوفل واندورن با کسب مقام دوم در صدمین مسابقه فرمول E-Prix امروز، قهرمان فصل هشتم مسابقات جهانی فرمول E شد. راننده مرسدس-ای کیو در مسابقات قهرمانی راننده و تیم قهرمانی پشت سر هم به تیم داد زیرا راننده پیکان نقره ای نیک دی وریس مدافع عنوان قهرمانی سری بود. در حالی که وندورن با ادواردو مورتارا، برنده دور ۱۶ برابری نمی کرد، یک سکو بعد از تلاش های مقدماتی P4 برای دفع تنها رقیب قهرمانی او در مسابقه نهایی کافی بود.

میچ ایوانز از جگوار TCS دیروز پس از برنده شدن در مسابقه ماقبل آخر E-Prix در شرایط مرطوب، واندورن را تحت فشار قرار داد. راننده مرسدس-ای کیو پنجم شد، اما نتوانست برتری راحت خود را در رده بندی قهرمانی در مسابقه دو سر سئول افزایش دهد. با این حال، ایوانز نتوانست جادوی دیروز را تکرار کند: او تنها پس از شروع P13 هفتم شد.

وندورن گفت: به فصلی که داشتیم نگاه کنید. ثبات و ماشین فوق العاده بوده است و تیم کار فوق العاده ای انجام داده است. من فکر می کنم همه ما شایسته آن هستیم.

مسابقه یکشنبه پایان دوره Gen2 در فرمول E است. هنگامی که سری فصل ۹ در ژانویه آغاز می شود، مسابقات Gen3 در گاراژ هر تیم برگزار می شود. طراحی جدید، که هم سبک‌تر و هم کوچک‌تر از مدل Gen2 است، باید امکان مسابقات چرخ به چرخ «چابک‌تر» را فراهم کند. به لطف موتور الکتریکی که می تواند ۳۵۰ کیلووات (۴۷۰ اسب بخار) برای رسیدن به حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل در ساعت (۳۲۰ کیلومتر در ساعت) تولید کند، خودروها در هر دو شرایط مقدماتی و مسابقه باید دو تا چهار ثانیه سریعتر باشند. فرمول E می گوید که واحدهای الکتریکی می توانند بیش از ۹۰ درصد انرژی خود را به نیروی مکانیکی تبدیل کنند و حدود ۴۰ درصد از انرژی مصرف شده در طول E-Prix با ترمز احیا کننده تولید می شود. Gen3 همچنین اولین خودروی فرمولای دیفرانسیل جلو و عقب خواهد بود که ۲۵۰ کیلووات به ۳۵۰ کیلووات عقب اضافه می کند.