رسمی؛ ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ریکاردو ساپینتو سرمربی سابق اسپورتینگ لیسبون و براگا پرتغال به عنوان سرمربی جدید استقلال منصوب شد.

ستاره سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه ورزشی پرتغال با بیش از پنج سال سابقه مربیگری و حضور مکرر در مسابقات باشگاهی و قاره اروپا با باشگاه استقلال قرارداد بست و به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال باشگاهی انتخاب شد. .

ساپینتو ۴۸ ساله به عنوان سرمربی تیم های اسپورتینگ لیسبون و براگا پرتغال، واسکو دوگامای برزیل، ستاره سرخ بلگراد، یونان، ترکیه و باشگاه های لهستان و استاندارد اجاره بلژیک منصوب شده است. او همچنین قهرمان جام حذفی سال بلژیک شده و برای اولین بار در فوتبال باشگاهی ایران بازی خواهد کرد.

ساپینتو به غیر از قهرمانی در جام بلژیک از استاندارد لیزی، نایب قهرمان لیگ بلژیک نیز بوده است. او همچنین با ستاره سرخ بلگراد نایب قهرمان شد و با اسپورتینگ لیسبون سوم شد و با شکست منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ اروپا رسید. ساپینتو به عنوان بهترین تیم گروه به مرحله گروهی لیگ اروپا راه یافت، در حالی که براگا در این مرحله از آمار دفاعی و هجومی بسیار خوبی برخوردار بود.

سرمربی پرتغالی از سال گذشته در حال جمع آوری اطلاعات دقیق درباره وضعیت استقلال و بازیکنان قهرمان لیگ برتر ایران بوده و به زودی برای انجام مراسم معارفه وارد ایران می شود. وی در دور اول پس از ورود به تهران اقدامات لازم برای ادامه قهرمانی در فصل جدید را در دستور کار قرار خواهد داد.

۲۵۸