روبن اوستلوند قلب سارایوو را تسخیر می کند – تئاتر آنلاین


جشنواره فیلم سارایوو اعلام کرد که در بیست و هشتمین دوره خود، روبن اوستلوند جایزه افتخاری قلب را دریافت می کند و جشنواره را با فیلم خود افتتاح می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم سارایوو ۲۰۲۲ از روبن اوستلوند کارگردان فیلم «مثلث غم» با جایزه افتخاری هارت تقدیر خواهد کرد.

کارگردان سوئدی که امسال برای فیلم «مثلث غم ها» برنده جایزه کن شد، برای اولین فیلمش که به زبان انگلیسی ساخته شده بود، در جشنواره کن هشت دقیقه تشویق شد. این فیلم یک طنز اجتماعی تحریک آمیز با بازی هریس دیکنسون در نقش یک مدل مرد است که از سرمایه داری کنترل نشده در صنعت سود می برد.

اوستلوند در مراسم افتتاحیه این رویداد در ۱۲ آگوست، جایزه قلب افتخاری جشنواره سارایوو را دریافت می کند و پس از آن آخرین فیلم او به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره نمایش داده می شود.

هفته گذشته جشنواره اعلام کرد که جایزه افتخاری قلب خود را به پل شریدر کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی می دهد. بنابراین، امسال ۲ برنده افتخاری قلب سارایوو وجود خواهد داشت.

اوستلوند با اولین فیلم بلند خود به نام «گیتار مونگلوید» که در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه فیپرشی جشنواره فیلم مسکو شد، شناخته شد. او در سال ۲۰۰۸ در بخش جشنواره فیلم کن شرکت کرد و در سال ۲۰۱۴ برای فیلم «فورس ماژور» در همان بخش برنده جایزه شد و در سال ۲۰۱۷ با فیلم «میدان» برنده نخل طلای کن شد. طنز درباره دنیای هنر.

این کارگردان آخرین بار در جشنواره سارایوو در سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس هیئت داوران بخش مسابقه اصلی حضور داشت.

پس از ۲ دوره متاثر از بیماری همه گیر در جشنواره سارایوو، امسال جشنواره فیلم به عنوان یک رویداد مهم سینمایی در بالکان از ۱۲ تا ۱۹ اوت (۲۱ تا ۲۸ اوت) برگزار می شود و انتظار می رود در سطح قبل از همه گیری باشد. برای کار در سطح و ظرفیت کامل