روند سریع بازپرداخت وام زایمان در بانک ملی ایران


بانک ملی ایران از زمان ابلاغ بخشنامه و شروع پرداخت تسهیلات ثبت نام و زایمان تا پایان خرداد ماه سال جاری بیش از هفت هزار میلیارد ریال به خانواده های واجد شرایط پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از ابتدای سال جاری به صورت فعال و جدی در حال پیشبرد بازپرداخت وام الحسنه برای کمک به کودکان بوده است. تسهیلات قرض الحسنه ۱۸۵۱۹ کرزالحسنه از ۱۰ فروردین تا اواسط تیرماه سال جاری در مجموع ۷۷۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان و خانواده های واجد شرایط برای افزایش خانواده و جمعیت جوان کشور پرداخت کرده است.
بر این اساس والدین فرزندانی که بعد از فروردین ۱۴۰۰ متولد شده اند می توانند با مراجعه به سایت ve.cbi.ir و ثبت نام در سامانه بانک مرکزی حداکثر تا دو سال پس از تاریخ تولد نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.
وام قرض الحسنه زایمان با حداکثر کارمزد ۴ درصد سالانه فقط برای فرزندان متولد شده در داخل ایران و به ازای هر فرزند یک بار بدون نیاز به سپرده گذاری پرداخت می شود.
این وام برای شروع اقساط ۶ ماه مهلت دارد و برای فرزند اول ۲۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۳۶ ماهه، برای فرزند دوم ۴۰۰ میلیون ریال برای ۴۸ ماه، برای فرزند سوم ۶۰۰ میلیون ریال. ماه ۸۰۰ میلیون برای فرزند چهارم برای ۷۲ ماه ریال و فرزند پنجم برای ۸۴ ماه یک میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که بر اساس احراز هویت به والدین پرداخت می شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!