رونمایی از پوستر دومین همایش ملی ۲۴ هزار شهید استان خوزستانگزارش کردن خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ابندر خوزستان مراسم رونمایی از پوستر دومین اجلاسیه ۲۴ هزار شهید استان خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین رضا کلاه کاز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با حضور سرهنگ محسن. خدری مسئولیت حفظ آثار و نشر ارزش های حراست مقدس عصر(عج) خوزستان را بر عهده دارد.


حجت الاسلام والمسلمین کلاه کاز در این مراسم گفت: کمیته متولی گردآوری، تدوین و انتشار این همایش تجلیل از مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و خاطره است. و نام شهدا مبارک باد.


وی با بیان اینکه خوزستان معدن یادگار دفاع مقدس است، گفت: اگرچه کنگره ها و یادواره های شهدای زیادی در کشور برگزار می شود اما هیچ استانی ظرفیت استان خوزستان را در دل ندارد و یادمان تنها یک عامل ماندگار مهم است. نامه شهدا.

وی با اشاره به موضوع این همایش گفت: در این همایش در حوزه های خانواده، همسران، مادران شهدا، ایثارگران و رزمندگان، ایثارگران، ناجیان، جهادگران با موضوع دفاع مقدس، جهاد و شهادت مطالبی ارائه می شود. مربوط به خوزستان ، جانبازان و ایثارگران امنیتی، مرزبانان، جهادگران، مبارزه با مواد مخدر، مدافعان حرم سلامت معاینه می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین کلاه کاز ادامه داد: دومین اجلاسیه ملی شهدای خوزستان که در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود شامل مجلدات بسیاری از جمله آثار ترجمه شده، خاطرات زندگی نامه، فیلمنامه، نمایشنامه، طرح های علمی و پژوهشی، شعر است. ، ترانه و سرود، خاطرات، داستان، زندگی نامه، تاریخ شفاهی برای کودکان و نوجوانان.

وی افزود: یکی از اولویت های سردار سلیمانی تکریم خانواده های شهدا بود و در هر سفری با خانواده شهدا دیدار می کرد و یاد و خاطره خود را به یادگار می گذاشت و امروز پرچمدار جهان اسلام است و به دلیل خون شهدای خود و نقش این شهید در مقاومت در برابر بحران هایی مانند سیل در خوزستان تواناست و مسئولیت نگارش یک اثر دفاع مقدس را سنگین می کند.

سرهنگ خدری در این مراسم گفت: مقدمات اجلاسیه ملی شهدای خوزستان از دو سال گذشته پیش بینی شده بود، اما با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا، این اجلاسیه در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.

سرهنگ خدری افزود: در بین کمیته های کنگره، کمیته های گردآوری و تدوین می توانند نقش موثر و ارزنده ای در انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به جوانان و جوانان در طول سالیان متمادی داشته باشند.


وی با بیان اینکه دبیرخانه کنگره در بهشت ​​حجه، ستاد حمایت از فعالیت های زنان دوران دفاع مقدس تشکیل شد، گفت: بهشت ​​حجه به دبیرخانه و ستاد کنگره ملی شهدای خوزستان تبدیل شد و در این محل همه اقشار مختلف مردم به ویژه اصحاب رسانه با همدلی، همگرایی و همفکری می توانند در ترویج فرهنگ دفاعی بکوشند.