رونمایی از Sion EV; یک ماشین خورشیدی متفاوت


سونو موتورز این هفته از برنامه های تولید نهایی Sion EV، یک وسیله نقلیه الکتریکی خورشیدی که این استارت آپ مستقر در مونیخ از زمان آغاز به کار آن در سال ۲۰۱۶ در حال انجام است، رونمایی کرد.

این یک جاده طولانی و پر از دست انداز برای سونو موتورز بوده است، سفری که شامل چندین کمپین تامین مالی جمعی، نزدیک به ورشکستگی و آغاز به کار بوده است. تبادل نزدک یک شرکت سهامی عام بود.

سونو قصد دارد Sion را در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به مشتریان آلمان، اتریش و سوئیس تحویل دهد. این شرکت راهنمایی در مورد اینکه چه تعداد زئون در سال آینده تحویل خواهد داد ارائه نکرده است. به گفته یکی از سخنگویان شرکت، تنها معیاری که شرکت به اشتراک گذاشته است این است که انتظار دارد سالانه ۴۳۰۰۰ علامت با ظرفیت تولید ۲۵۷۰۰۰ ظرف مدت هفت سال تولید کند.

سونو موتورز-1

با این حال، استارت‌آپ‌های الکترونیکی با بودجه خوب اخیراً برای تولید تلاش کرده‌اند. از زمان عرضه اولیه سهام خود در نوامبر سال گذشته، سونو با چالش‌هایی از کاهش شدید قیمت سهام تا تغییرات در شرکای تولیدی روبرو بوده است.

به دلیل عدم اطمینان بازار و زنجیره تامین فعلی، مسیر تولید و تحویل آن ممکن است دشوار باشد.

Sion یک هاچ بک جمع و جور، پنج در و مناسب برای خانواده است که با قیمت ۲۵۱۲۶ یورو (۲۵۶۲۸ دلار در تبدیل امروز) به فروش می رسد. پوسته بیرونی آن دارای ۴۵۶ نیم سلول خورشیدی یکپارچه است که انرژی خورشید را جمع آوری می کند و در سفرهای کوتاه خودکفا می شود.

البته، این وسیله نقلیه هنوز از یک شارژر سنتی برای سوخت‌گیری استفاده می‌کند، اما به گفته این شرکت، یک قطره ثابت از خورشید باید برای انجام بیشتر سفرهای شهری کافی باشد.