رژیم غذایی اسیدی و سرطان

آیا بین رژیم غذایی و خطر ابتلا به سرطان رابطه وجود دارد؟ شما آنجا شرط می بندید. آیا خرچنگ ماهیتی اسیدی دارد؟ آره. آیا غذاهای اسیدی PH بدن را پایین می آورند و باعث سرطان می شوند؟ ppH NO متأسفانه، مطبوعات زیادی در مورد غذاهای اسیدی که باعث رشد تومور می شوند وجود دارد، اما این درست نیست. معمولاً وب سایت تبلیغاتی به دنبال فروش درمان های pH اسیدی در بدن شما نیز می باشد. آنها نوارهای pH را به بزاق شما ارائه می دهند و قول می دهند در صورت مصرف قرص های قلیایی آنها، خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. اگرچه سرطان ها اسیدی هستند، اما در واقع هیچ مبنایی برای این فرض وجود ندارد که مصرف عوامل قلیایی از سرطان پیشگیری یا درمان کند. در واقع، مؤسسه تحقیقات سرطان آمریکا در خبرنامه ماه مه ۲۰۰۸ خود اعلام کرد که “زمان آن رسیده که رکورد را در مورد اسطوره تعادل اسید-باز، غذاها و سرطان تنظیم کنیم.”

pH معیاری برای تعادل اسید و باز است. PH کمتر مربوط به اسیدیته بیشتر است و pH بالاتر به معنای قلیایی بیشتر است. pH در انسان به طور متوسط ​​۷.۴ ثابت می ماند. وقتی PH خارج از محدوده طبیعی باشد، افراد بسیار بیمار می شوند. تعادل اسید و باز بدن توسط کلیه ها و ریه ها حفظ می شود. در زمان‌های مختلف، ادرار اسیدی‌تر یا قلیایی‌تر است یا دی‌اکسید کربن از طریق ریه‌های شما دفع می‌شود تا اسیدهای اضافی دفع شود. بنابراین اندازه گیری PH ادرار یا بزاق شما فقط نشان می دهد که سیستم در حال کار است و مطمئن شوید که pH بدن شما هنوز ۷.۴ است. رژیم غذایی به دلیل این رژیم نمی تواند PH خون شما را تغییر دهد. در واقع مصرف قرص های قلیایی باعث تغییر PH خون نمی شود، اما باعث کاهش ادرار و بزاق می شود.

بنابراین pH خون بیماران سرطانی چقدر است؟ این تئوری به شما این باور را می دهد که خون در بیماران سرطانی اسیدی است. در اوایل قرن بیستم مطالعات زیادی در مورد این موضوع انجام شد. چندین مطالعه نتایج متناقضی داشته اند که نشان می دهد یا تفاوتی ندارد و یا تمایل به قلیایی بودن خون بیماران سرطانی دارد. هوراس میلت داده های خود را در مورد این موضوع در سال ۱۹۲۹ در مجله شیمی بیولوژیکی ارائه کرد. از یک میکروالکترود شیشه ای استفاده شد و هیچ تفاوتی در pH خون بیماران سرطانی در مقایسه با بیماران عادی نشان نداد.

چه رابطه ای بین سرطان و اسید وجود دارد؟ سرطان ها اسیدی هستند. ماهیت اسیدی خرچنگ ها ممکن است هدفی داشته باشد. pH درون زا تومورها به مقاوم شدن آنها در برابر شیمی درمانی و پرتودرمانی کمک می کند (مقاومت دارویی سرطان، Humana Press 2007، Int J Rad Unk Biological Phys، سپتامبر ۱۹۹۶). اسیدیته به دلیل نحوه استفاده خرچنگ ها از انرژی است. مطالعات دانشمند آلمانی Otto Warburg در سال ۱۹۳۰ نشان داد که تومورها متابولیسم غیر طبیعی در مقایسه با سلول های طبیعی دارند. سلول های طبیعی گلوکز را از طریق فرآیندی به نام فسفوریلاسیون اکسیداتیو متابولیزه می کنند. این سیستم تولید انرژی را در قالب ATP به حداکثر می رساند اما به اکسیژن نیز نیاز دارد. انسان از این طریق انرژی خود را بدست می آورد. ما اکسیژن تنفس می کنیم و محصولات جانبی شامل انرژی (ATP)، دی اکسید کربن و آب است. هنگامی که سطح اکسیژن پایین است، مانند هنگام ورزش شدید، سیستم به سیستم دیگری به نام گلیکولیز یا متابولیسم بی هوازی تغییر می کند. بدون اکسیژن، سیستم انرژی زیادی تولید نمی کند و حاوی اسید لاکتیک به عنوان یک محصول جانبی است. هنگامی که افراد بیش از حد تمرین می کنند، از این سیستم انرژی می گیرند و سپس از تجمع اسید لاکتیک دچار درد عضلانی می شوند. دکتر واربورگ دریافت که سلول های سرطانی ترجیحاً از شکل متابولیسم گلیکولیتیک (اکسیژن کم) استفاده می کنند. دلیل آن دوگانه است، سرطان های اولیه تمایل به دور زدن جریان خون دارند و باعث کاهش اکسیژن در مرکز تومور می شوند. دوم، سرطان ها برای رشد به انرژی زیادی نیاز دارند و مسیر گلیکولیز سریع ترین راه برای تولید انرژی ATP است (J Natl Cancer Inst 2004؛ ۹۶:۱۸۰۵). نقطه ضعف این نوع متابولیسم این است که روشی بیهوده برای تولید انرژی است. بیماران سرطانی هم چربی و هم عضله را از دست می دهند زیرا تومورها برای رشد بیش از حد تغذیه می شوند. در نهایت، اسید لاکتیک محصول جانبی گلیکولیز است و این امر تومورها را از داخل اسیدی می کند. به همین دلیل است که تومورها اسیدی هستند و رژیم غذایی شما با اسیدی کردن خون شما سرطان را تحریک نمی کند.

آیا رژیم قلیایی مشکلی دارد؟ اگر رژیم قلیایی را مرور کنید، این رژیم حاوی غذاهای سالم مانند میوه ها، سبزیجات و آجیل است. همچنین ما را تشویق می کند که از قهوه، الکل و غذاهای فرآوری شده دوری کنیم. اینها پیشنهادات بدی نیستند. مشکل این است که برخی از غذاهای اسیدی اثرات ضد سرطانی قابل توجهی دارند. آنها شامل سویا، زغال اخته، زغال اخته، هلو، غلات کامل، جو، گندم، جو، لوبیا، آجیل و ماهی هستند. همه اینها برای سلامتی شما مفید هستند و در تلاش برای قلیایی ماندن در رژیم غذایی نباید از آنها اجتناب کرد.

توصیه من این است که از انواع میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، اسیدهای چرب امگا ۳ و مرغ یا ماهی استفاده کنید. غذاهایی که باید محدود شوند عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت فرآوری شده، چربی های حیوانی، محصولات لبنی، غذاهای فرآوری شده، الکل و شکر. مقدار زیادی آب بنوشید اما از قهوه یا چای نترسید. آنها حاوی پلی فنول هستند و اثرات مفیدی برای سلامتی دارند. در نهایت غذاهای اسیدی و سرطان را فراموش کنید، PH بزاق خود را اندازه نگیرید و برای پیشگیری از سرطان از قرص های قلیایی استفاده نکنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع