رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی و تغذیه عادی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب ، در اکثر قریب به اتفاق جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی دارد ، می توان به راحتی آن را درمان کرد. برخی از افراد به پزشک برای درمان کبد چرب مراجعه می کنند. اما برای درمان کبد چرب نیز می توانید از تغذیه ساده و خوب استفاده کنید. امروز در مورد تغذیه کبد چرب با شما صحبت می کنیم.

مواد غذایی برای کبد چرب

مواد غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود ، با تغییر این عادات ، می توان کبد چرب را نیز درمان کرد. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی زیادی دارید ، به این معنی است که از چربی زیادی استفاده می کنید. در عین حال ، افرادی که بدن خوب و سالمی دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنهاست. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با 5 تا 10 درصد کاهش وزن می توانید کبد چرب را در مقیاس وسیع درمان کنید. بنابراین در واقع می توان گفت که رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم کبد چرب ممکن است شبیه رژیم کاهش وزن باشد. با این حال ، چندین نکته در رژیم غذایی شما وجود دارد که به درمان سریع بیماری کبد چرب کمک می کند.

مواد غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را نادیده نگیرید

امگا 3 در واقع یک روغن کبد ماهی است. این ماده تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، در واحد اسانس قرار دارد. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، خوردن چربی های سالم مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مواد مغذی امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، روغن دانه کتان و روغن به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی اشباع شده را کاهش دهید

انواع مختلفی از روغن وجود دارد. برخی پر شده اند و برخی راضی نیستند. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق کرونر تجمع می یابد و باعث حمله قلبی می شود. چربی سرخ شده ، چربی های جامد و مایع که در غذا استفاده می کنید ، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین به مقدار کم در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و آجیل های چرب یافت می شود. می توانید چربی های ترانس را به چربی های ترانس تبدیل کنید. همچنین بهتر است از روغن و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این چربی ها دارای چربی های خطرناک بسیار کمی هستند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کنند.

مواد غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را کاهش دهید

برای درمان کبد چرب ، باید میزان کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز خود را کاهش دهید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن مستقیم شکر تأثیر منفی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از قندها در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید این مقدار قند را در شهر ذرت ، چندین نوشیدنی شیرین ، شیرینی ، کیک ، غلات ، غذاهای نگهداری شده ، ادویه جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم کبد چرب ، باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و دوستان عزیز هراز ، نظر شما در مورد تغذیه کبد چرب چیست؟ جی! آیا فکر می کنید تغذیه می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از سموم شیمیایی استفاده کنیم؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید. همه ما مشتاقانه منتظر دیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید