رژیم غذایی رایگان – کاهش رژیم غذایی


یک رژیم غذایی کوچک برای کاهش
یک رژیم غذایی کوچک برای کاهش

یک رژیم غذایی کوچک برای کاهش

جی! آیا می خواهید با کمترین تغذیه در کوتاه ترین زمان ممکن وزن خود را کاهش دهید و مطمئن باشید؟ جی! میخوای خوب باشی؟ جی! آیا شما در حال برنامه ریزی برای مهمانی یا رویدادی هستید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و با چندین قرص و مکمل کاهش وزن به جراحی نروید.

یکی از دغدغه های مردان و زنانی که از تمرینات بدنی لذت می برند پایین آوردن شکم و لگن و سوزاندن چربی است. خوردن غذاهای سالم و پرهیز از غذاهای چرب و غذاهای چرب و انجام چند ورزش به شما در جلوگیری از چاقی ، به ویژه چاقی معده کمک می کند.

مهمترین نکته در هر رژیم غذایی کاهش وزن این است که همیشه باید به خاطر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم نیست و حتی خطرناک است.

برای دستیابی به کاهش سریع وزن قوانین و توصیه هایی وجود دارد و با رعایت این اصول می توانید چربی شکم را خیلی سریع و راحت از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش وزن برای بدن و فرد خطرناک است ، چنین افت ارزش منجر به تأمین مواد مغذی و مواد معدنی در بدن شده و منجر به بیماری های زیادی می شود. یک روش برنامه ریزی شده و برنامه ریزی شده برای کاهش وزن وجود دارد. از بین بردن چاقی و بیماریهای مرتبط با چاقی یکی از دغدغه های اصلی جامعه ای است که در تلاش هستیم آن را از بین ببریم.

یک برنامه رژیم غذایی ساده سی روزه برای کاهش وزن:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن به مدت یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که اضافه وزن ندارید و چاق هستید ، که این به اعتماد به نفس شما آسیب رسانده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که رژیم های احمقانه ای وجود دارد که می توانید آنها را در یک روز از دست بدهید. اما اگر تغذیه باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، کمی عجیب است. این به هیچ وجه برای سلامتی شما خوب نیست. در واقع ، این بیماری کوتاه مدت است و می توانید بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید ، باید منتظر بمانید و اهداف خود را تعیین کنید. از دست دادن دو یا سه پوند در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و در بدن شما نیز منعکس شد ، بنابراین قبل از تعیین هدف ، با دقت فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی:

روزانه ورزش هوازی انجام دهید. برای کسانی که فقط می خواهند شروع کنند ، سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است.برای مدتی ، می توانید آن را به چهل دقیقه یا حتی بیشتر افزایش دهید.

همه چیز به شما بستگی دارد. در واقع اگر واقعاً می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، روزها و تمرینات را از دست ندهید!

می توانید با روشن کردن آتش برای چند دقیقه شروع کرده و با چند حرکت کششی پایان دهید.

4- به خوردن غذا خوش بگذرد:

علاوه بر این که نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید. بعد از 8 یا 9 ساعت از خوردن شام خودداری کنید.و قبل از خواب حتما ورزش کنید. کمی میان وعده برای مدتی افزایش وزن به دلیل میان وعده ای است که می خورید. ما می توانیم هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم ، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم.

این میان وعده بد نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. بیسکویت یا سالاد جایگزین بادام زمینی. مصرف کافئین را تا حد ممکن محدود کنید.

5- صبور باشید:

این ورزش استقامتی را نباید از دست داد. اگر تمرینات هوازی انجام می دهید ، به مدت 10 دقیقه ورزش های استقامتی انجام دهید. نوجوانان برای این کار گزینه مناسبی هستند ، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید به باشگاه بروید و در خانه نیستید ، سعی کنید از سنگین استفاده کنید بطری های آب ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود در واقع شما باید ترکیبی از تمرینات پیاده روی و هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی صبحگاهی می تواند 160 کالری بسوزاند ، اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً مقدار بیشتری دریافت خواهید کرد. پشتیبانی. و کاهش وزن را تسریع می کند.

7- بالا رفتن از پله:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند نسبت به کسانی که صعود نمی کنند وزن خود را کاهش می دهند.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله ها کنید ، مطمئناً چندین کالری دیگر می سوزانید و روند کاهش وزن به سرعت انجام می شود. مهمترین قسمت بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب را افزایش داده و باعث عرق زیاد می شود. می توانید این تمرین را به مدت 5 دقیقه 3 بار در روز تکرار کنید و در پایان ماه ، تأثیر بدن خود را مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

بسیاری از مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون راه خوبی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. البته پیاده روی و ورزش در طول روز زمان زیادی می برد ، اما هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که این خود به شما کمک می کند 3 پوند در ماه وزن کم کنید.

9- پروتئین بخورید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود شما می توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اما به خاطر داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید. سیب زمینی یا سیب نخورید ، زیرا برای سلامتی مفید است. از بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند ماکارونی ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. جایگزین ، و همچنین از رژیم های کم چرب اجتناب کنید. -غذاهای باکیفیت و پرچرب در خیابان که چربی زیادی دارند.

11- شکر نخورید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید این است که از شر شکر خلاص شوید و بستنی را از کیک ها و بیسکویت ها بگیرید که همه دشمنان شما هستند. اینها متابولیسم شما را کند کرده و کاهش وزن را متوقف می کنند.

12- چای سبز بنوشید:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر در هنگام ورزش کمک کند. اضطراب بنوشید زیرا هیچ کدام از اینها را ندارد و مانند آب است و برای سلامتی مفید است.

صبح یک فنجان و بعد از ظهر یک فنجان با یک میان وعده و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، روزانه دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم را از بدن خارج کرده و بدن شما را دچار کم آبی می کند. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک را تمام کنید. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن حتما یک لیوان آب بنوشید به این ترتیب کالری کمتری مصرف می کنید و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 وقت خود را با تماشای تلویزیون تلف نکنید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید ، این کار باعث می شود بیش از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و شما را مضطرب کند. در واقع وقتی غذا می خورید باید توجه داشته باشید و آرام غذا بخورید. وزن.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روز جمعه یا هر روز دیگری که می خواهید انجام دهید ، می توانید غذایی را که بیشتر از آن لذت می برید بخورید.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از ورزش یک فنجان قهوه داغ بنوشید. در واقع ، نباید حاوی قند باشد. افرادی که این آزمایش را امتحان کرده اند ، تغییرات زیادی را در کاهش وزن خود طی یک ماه مشاهده کرده اند.

17- بیشتر بخواب:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن داشتن خواب کافی است. اگر روزانه 8 ساعت بخوابید شانس کاهش وزن خود را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در وضعیت پایداری قرار می گیرد بهتر عمل می کند.

18- از رژیم غذایی پرچرب پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه باید سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا غذاهای مغذی زیاد عوارض جانبی ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله کاهش وزن ، انگیزه و تغییر است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچکس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید.
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید آتش روشن کنید.
 • برای جلوگیری از افزایش چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای کنترل ساختار بدن خود دریافت کنید.
 • مطمئن باشید کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف خود را برای کاهش وزن بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید محدود کنید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید ، غذاهای یددار مصرف کنید.
 • پروتئین های نازک مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و کندوی اردک نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کند بلکه سطح کورتیزول و چربی سوزی را نیز تنظیم می کند.
 • مطالعات نشان داده است افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • درمان التهاب معده.
 • برای حفظ توده بدن مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش احتراق سوخت از کاتیکیسم استفاده کنید.
 • آن را با نشاسته کم قند جایگزین کنید.

هرگز به حذف چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف معده و سایر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین حاوی 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی ها تأثیر کمتری بر روی درشت مغذی ها دارند ، به این معنی که شما بعد از خوردن غذاهای چرب زودتر از غذاهای غنی از پروتئین احساس گرسنگی می کنید. رژیم غذایی با فیبر بالا یا کربوهیدرات. چربی همچنین دارای اثر کم کالری است ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند. از سوی دیگر ، پروتئین دارای اثر کالری بالایی است ، به این معنی که بدن بخش زیادی از کالری را از غذاهای پر پروتئین موجود در بدن مصرف می کند. روند. شکستن و آسیاب کردن غذا

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، روغن دانه ، روغن ماهی و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد خوب بدن ضروری هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق تغذیه دریافت شوند. از طرف دیگر ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و شیر یافت می شود) اجتناب شود. این چربی ها نسبت به اسیدهای چرب ضروری باعث تجمع و افزایش وزن می شوند. بدن همچنین برای مقاصد خاصی به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب نیاز دارد ، اما در صورت نیاز می تواند آنها را تولید کند.

نوع دیگری از چربی ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شود. این روغن ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده صنایع غذایی برای تبدیل چربی های مایع به چربی های م andثر و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی سوزها علاوه بر تأثیرات منفی آنها بر سلامتی ، حتی در صورت کنترل کل کالری مصرفی ، می توانند باعث افزایش وزن شوند.

در مطالعه میمون ها ، اسیدهای چرب اضافه شده به رژیم غذایی یک گروه از میمون ها و اسیدهای چرب اشباع نشده مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه آنها کالری یکسانی دریافت کردند. افزایش وزن در میمون هایی که از چربی های ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر (تغذیه شده با چربی های اشباع نشده) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید