ریشه جینسینگ (人参) حقیقت تغذیه ، دارو و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

ریزومهای خام و تازه را فقط در مجاورت تولیدکنندگان هنگام برداشت می توان یافت. در بازارهای خارج از کشور ، ریشه های خشک شده را در بسته های خلاء و پودر می توان به راحتی در طول سال تهیه کرد. جینسنگ سفید (Bái cān- 白 参) با خشک کردن ریشه برداشت شده در زیر نور آفتاب تهیه می شود ، در حالی که جینسنگ قرمز (مرغ مرغ یا جینسنگ قرمز کره ای) پس از برداشت جوشانده و در آفتاب خشک می شود.

در سوپرمارکت ها ، داروخانه ها و داروخانه های چینی (TCM) می توانید انواع مختلفی از محصولات جینسنگ مانند چای ، عسل ، نوشیدنی ها ، شیرینی ها ، ژل ها و غیره را پیدا کنید. قبل از استفاده از این محصولات ، محتویات جینسنوزیدها را در محصولات بخوانید.

در خانه ، ریشه های خشک شده جینسنگ را می توان برای چند ماه در یک شیشه خشک نگهداری کرد ، در مکانی خنک و دور از آفتاب و رطوبت نگهداری کرد. پودر آن را می توان چند ماه در یخچال نگهداری کرد.

طرز تهیه و سرو

جینسنگ فرآوری شده به ندرت به نظافت نیاز دارد. یک تکه کوچک ریشه (بیش از 3 گرم وزن خشک در یک زمان) بریده و 2 لیوان در آب جوش غوطه ور کرده و بنوشید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • ریشه های تازه در آب گرم خیس شده و با عسل و گیاهان به عنوان چای طراوت مخلوط می شوند.

 • در کره ، ریشه گیاه نیز در تهیه دستور العمل های محبوب تابستانی استفاده می شود سامگی تنگ (سوپ جینسنگ-مرغ). معمولاً با کیمچی و جینسنگ-شراب (insamju) استفاده می شود.

 • استخراج ریشه در تهیه نوشیدنی ها ، شیرینی ها ، صمغ ها ، تنقلات تند ، شیرینی ها و غیره در صنعت غذا جایگاه منحصر به فردی پیدا کرد.

حقیقت در مورد جینسنگ

 • جینسینگ و محصولات آن بر عملکردهای متابولیکی مانند هضم ، گردش خون و سیستم عصبی مرکزی در بدن انسان تأثیر می گذارد.

 • به جینسینگ باید به عنوان لحنی انعطاف پذیر و ترمیمی نگاه کرد. این یک جایگزین برای طب سنتی برای بیماریهای خاص نیست.

 • اجزای ریشه جینسینگ دارای ساختار ساختاری و عملکردی برای استروئیدهای طبیعی هستند. آنها بر محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و سیستم ایمنی تأثیر می گذارند ، که می تواند بر اقدامات متعدد آن حساب کند.

 • هیچ مطالعه مدونی برای اثبات ادعاهای وی به عنوان عامل ایجاد کننده بیماریهای جنسی وجود ندارد.

 • ریزوم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است. با این حال ، در دوز ، ریزوم گیاه تمایل دارد نیازهای روزانه ویتامین ها و مواد معدنی را پوشش دهد و بنابراین هیچ اثرات قابل توجهی بر سلامتی ندارد.

مشخصات امنیتی

 • اگر جینسینگ در دوز کنترل شده برای مدت کوتاهی مصرف شود تأثیر مثبتی دارد. سموم گلیکوزیدها در صورت استفاده طولانی مدت در مقادیر زیاد ایجاد می شوند. برخی از رایج ترین علائم دوز افزایش فشار خون ، کم خوابی (بی خوابی) ، اضطراب ، روان رنجوری و غیره است.

 • همچنین مشخص است که می تواند با انجماد باعث مسمومیت با وارفارین شده و باعث خونریزی شدید شود. سطح قند خون را در بیمارانی که از داروهای ضد افت قند خون و انسولین استفاده می کنند ، کاهش می دهد.

 • به طور کلی به زنان باردار توصیه می شود که از آن اجتناب کنند. (انکار پزشکی)

بازگشت -بازگشت به گیاهان از جانب جینسینگبه برای مشاهده لیستی جالب از همه گونه های گیاهی و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

 1. ترکیبات فنلی با خواص آنتی اکسیدانی. (پیوندها در ویندوز جدید pdf باز می شوند)

 2. جستجو و پردازش-suntenglobal.com.

 3. بررسی طب جایگزین-مونوگراف.

 4. بررسی آفردودیزیک های گیاهی اثبات شده علمی.دیدگاهتان را بنویسید