زمان دقیق + جزئیات اجرای افزایش حقوق بازنشستگان


گزارش کردن سناپرس; حقوق بازنشستگان مبلغی است که ماهانه به افراد واجد شرایط بازنشستگی تا پایان عمر پرداخت می شود. حقوق بازنشستگان با در نظر گرفتن میانگین دریافتی دو سال اخیر پس از کسر مستمری محاسبه می شود. حقوق بازنشستگی تابع عواملی از جمله وضعیت سنی و سابقه کاری مشخص است که شرایط ایجاد این حقوق است.

۱۴۰۱ حقوق مستمری بگیران برای افراد مختلف و همچنین پاداش بازنشستگی متفاوت است. ۱۴۰۱ حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی کمتر از حقوق بازنشستگان کشوری است.

قائم مقام دبیر کل خانه کار گفت: وقت خواهی دولت حقوق بازنشستگان را احقاق نمی کند.

محمد حمزه ای در نشست اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اثر تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: قیمت حقوق کارگران و مستمری بگیران در سال جاری به نصف کاهش یافته است.

بر اساس کتابی که در سال ۲۰۱۴ ترجمه کردیم، این کتاب بیان می کند که اقتصاد پایدار در گرو اشتغال پایدار است و افزایش اشتغال پایدار در گرو حفظ ارزش دستمزد کارگران است.

در این مراسم حسن صادقی رئیس جامعه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز به موضوع افزایش حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: امروز به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران و نویسندگان تقدیر و احترام می کنیم. . جامعه کارگری و بازنشستگی در میان کسانی که صدایشان هستند.، پشتیبان.

صادقی با یادآوری تلاش پنج ماهه شاغلان و بازنشستگان گفت: ما نیز مانند مغنی ​​تلاش کردیم بر اساس مصوبه هیات مدیره تامین اجتماعی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را افزایش دهیم اما امروز شاهد نتیجه آن هستیم. . لاسگری مبارزه و حرکت ما را بر پیشنهاد افزایش حقوق شهروندان پذیرفته و راه را برای این پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه باز کرده ایم.

وی گفت: دولت در بودجه خود ردیفی برای افزایش حقوق کشوری و لشکری ​​در نظر گرفته است اما در تامین اجتماعی برای ما ردیفی در نظر نگرفته است. دولت نباید فکر کند با افزایش حقوق کارکنان بازنشسته از تامین اجتماعی و اتلاف وقت می تواند زمان بخرد.

قائم مقام دبیرکل شرامیک سادان یادآور شد: در صورت تلاش دولت برای خرید زمان، حقوق بازنشستگی محقق نمی شود. هفته گذشته سرپرستی وزارت کار وقت گرفت تا موضوع افزایش حقوق بازنشستگان ارتش و کشوری را در مجلس مطرح کند.

صادقی با اشاره به ورشکستگی اعتبارات ملی و دولتی به دلیل پایین بودن ضریب کمک، گفت: دولت آن وجوه را از جیب مردم و کارگران و از مالیات‌های پنهان و پنهان مدیریت می‌کند و اکنون نیز صندوق تامین اجتماعی که ذی‌نفعان از آن درآمد دارند. در حال خوردن هستند محروم از جیب خود، حقوق خود

وی با تاکید بر مشکلات عمده ای که در دوره احمدی نژاد برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد شد، گفت: اگر دولت برای ثبات صندوق تامین اجتماعی ارزش قائل است، نباید آن را به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مرتبط کرد. مسئولان نباید آدرس اشتباه بدهند.» بی ثباتی صندوق تامین اجتماعی مشکل ۳۷ هزار میلیارد تومانی کارفرما و ۴۰۰ میلیارد تومانی است که دولت باید برای تامین اجتماعی بپردازد.

رئیس سازمان پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه در صورت اجرای افزایش معقول حقوق طبق بند ۹۶ قانون تامین اجتماعی، صندوق تامین اجتماعی پایدار و تقلب بیمه ای کاهش می یابد، گفت: نابسامانی و رویکرد کمیته امداد نسبت به صندوق بازنشستگی و بیمه ما با مشکل بزرگی مواجه است و تا زمانی که این رویکرد تغییر نکند مشکل جامعه بازنشستگان حل نمی شود.

صادقی با توصیه دولت به افزایش ۳۸ درصدی و ۵۱۵ هزار تومانی، تصریح کرد: ما در مذاکرات پیشنهاد دادیم در صورت خالی بودن جیب دولت، سهام بانک رفاه کارگران را که مالک آن هستیم، تقسیم کنیم. به مستمری بگیران به جای مطالبات معوقه

وی با بیان اینکه حتی پس از گذشت ۱۰ روز از رد رای دولت از سوی رئیس مجلس می گذرد، با وجود اینکه دولت بر اساس قانون اساسی موظف به اجرای قانون است، تاکنون چنین اقدامی از سوی دولت صورت نگرفته است. و در این صورت بازنشستگان نمی توانند به سکوت خود ادامه دهند و توصیه می کنیم در این سه روز دولت موضع نهایی خود را در خصوص حقوق بازنشستگان اعلام کند.

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، افزایش حقوق مستمری بگیران سایر رده ها از مرداد ماه اجرایی می شود.