زمین لرزه ای به بزرگی ۶ ریشتر هرمزگان را لرزاند


به گزارش پایگاه خبری آنلاین؛ زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر ساعت ۱۴ و ۲ دقیقه روز شنبه بندخمیر این استان را لرزاند. پس از آن دو زمین لرزه دیگر به بزرگی ۶ ریشتر رخ داده است.

اولین زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. این زمین لرزه شهر بندرعباس را لرزاند.

مردم بندرعباس، کشم، بندرخمر و بندرلنگ پس از وقوع دو زمین لرزه ۶.۳ ریشتری و ۶.۱ ریشتر به خیابان ها آمدند. آخرین آمار حاکی از کشته شدن چهار نفر در این زمین لرزه است.

تیم های امدادی به منطقه اعزام شده اند و ارزیابان نیز به روستا رفته اند. در برخی مناطق ۱۰۰ درصد خانه ها آسیب دیده است.

۶:۱۸ اتوبوس های آمبولانس و بالگردهای امدادی از بندرعباس و شیراز اعزام شدند

مهرداد حسن زاده گفت: تمامی بیمارستان های منطقه زلزله زده و بالگردهای اورژانس به همراه آمبولانس ها در آماده باش هستند.

حسن زاده گفت: در اولین لحظات زلزله به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و تمامی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی نیز هشدار داده شده است.

وی افزود: آمبولانس های اورژانس در اسرع وقت در محل سقوط هواپیما حاضر شدند و از ساعت ۵:۱۰ صبح گزارش هایی مبنی بر حضور حدود ۷ دستگاه آمبولانس در منطقه سه خس به دست ما رسید. همچنین اتوبوس های آمبولانس از بندرعباس و شیراز اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران هرمزگان گفت: اتوبوس‌های آمبولانس دانشگاه‌های علوم پزشکی لارس، فسا و جهرم نیز به محل حادثه اعزام شده‌اند و بالگردهای شیراز و بندرعباس نیز به محض طلوع آفتاب آماده پرواز به محل هستند. استانداری. بلند می شود

وی گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی تاکنون از ۳۰ مصدوم این زمین لرزه، حال شش نفر وخیم است. همچنین خدمات رسانی در حال انجام است و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مجاور در آماده باش کامل هستند تا در صورت نیاز بیماران به آن بیمارستان ها منتقل شوند و اقدامات لازم انجام شود.

۶:۰۲ تعداد کشته شدگان زلزله هرمزگان به ۵ نفر افزایش یافت و ۱۲ نفر در بیمارستان بستری شدند

مهرداد حسن زاده صبح شنبه در جمع خبرنگاران گفت: تعداد کشته شدگان زلزله مهران هرمزگان به پنج نفر رسید که سه مرد و دو زن بودند. در حال حاضر ۱۲ بیمار در بیمارستان بستری هستند.

حسن زاده با اشاره به اینکه آمبولانس های بیشتری از بندرعباس به کانون زلزله اعزام شده است، از مردم خواست از تردد بین شهری در محور غرب هرمزگان دوری کنند تا امدادگران بتوانند امکانات و تجهیزات لازم را به منطقه منتقل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان همچنین افزود: به محض روشن شدن هوا، بالگردهای امداد هوایی به مناطق زلزله زده اعزام می شوند تا واحدهای پروازی را در انتقال بیماران و کمک به حمل تجهیزات و امکانات لازم کمک کنند. .

فواد مرادزاده فرماندار بندرلنگ صبح شنبه در جمع خبرنگاران گفت: تعداد قربانیان این زمین لرزه در مهران بندرلنگ به چهار نفر رسید.

وی افزود: پس از زلزله شدیدی که در ساعت ۲ بامداد رخ داد، مردم از خانه های خود بیرون آمدند و حدود ساعت ۴ بامداد دو زلزله قوی دیگر رخ داد. خوس و دیگر روستاهای مجاور نیز آسیب دیده اند.

مجروحان این حادثه به بیمارستان های بندرخمر و بندرلنگ منتقل شده اند.

۵:۲۳ دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به زلزله زدگان هرمزگان

بهرام عین اللهی دقایقی پیش در تماس تلفنی با رئیس اورژانس کشور و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خواستار رسیدگی فوری و آماده سازی بیمارستان های استان و بسیج تمامی امکانات شد. قربانیان زلزله شب گذشته هرمزگان.

وی در گفتگوی تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بر لزوم ارائه خدمات درمانی مناسب به زلزله زدگان در اسرع وقت تاکید کرد.

وزیر بهداشت همچنین دستور حضور جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور در محل حادثه را صادر کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این تماس تلفنی با اشاره به حضور فعال اورژانس پیش بیمارستانی و کادر درمانی ویژه برای ارائه خدمات به مصدومان، گزارشی از اقدامات انجام شده توسط اورژانس، تشخیص و اورژانس ارائه کرد. وزیر بهداشت از آمادگی کامل بیمارستان های هرمزگان برای درمان و مداوای زلزله زدگان خبر داد.

وی گفت: تیم واکنش سریع و تکنسین های فوریت های پزشکی به منطقه سهخوس و سایر روستاهای اطراف بندرلنگ اعزام شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این تماس تلفنی با اشاره به آمادگی همه پرسنل اورژانس نظامی و پزشکی افزود: از عباس تا مهران با امکانات کامل اورژانس.

مرکز زمین لرزه در زیر کانون گزارش شده است، اما هیچ هشدار سونامی صادر نشده است.

۴:۵۳ صدها خانه در بخش بندرلنگ مهران به طور کامل تخریب شد

فرماندار بندرلنگ گفت: صدها منزل مسکونی در روستاهای کانون زلزله در منطقه مهران صد درصد آسیب دیده است.

فواد مرادزاده صبح شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بزرگی این زمین لرزه مربوط به منطقه سه خوش بوده اما زلزله های دوم و سوم به بزرگی ۶.۱ و ۶.۳ ریشتر دامنه خسارات را در منطقه گسترده کرده است.

وی افزود: شاهد تخریب ۱۰۰ درصدی بسیاری از منازل مسکونی هستیم. تاکنون کشته شده ایم اما تعداد مجروحان در حال افزایش است.

مراد جاده گفت: تسهیلات اسکان اضطراری برای افراد هلال احمر در راه است و تیم های ارزیاب و امدادی در حال بررسی وضعیت و خسارت در کل منطقه هستند.

۰۴:۴۰ زلزله هرمزگان را متوقف کرد

ستاد مدیریت بحران استانداری اعلام کرد تمامی ادارات و نهادها به جز سازمان های امدادی و خدماتی و همچنین بانک ها در روز شنبه ۲۰ تیرماه تعطیل هستند. امتحان امروز به موقع برگزار خواهد شد.

این تصمیم پس از زلزله مهیب هرمزگان گرفته شد.

اکنون بسیاری از مردم خارج از خانه زندگی می کنند.

۰۴:۳۴ زلزله ۶.۳ ریشتری هرمزگان را لرزاند

ساعت ۳:۵۵ بامداد شنبه زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر خمر و جزیره کشم در استان هرمزگان را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۲۶ کیلومتری زمین رخ داد.

پیش از این نیز زلزله ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در ساعت ۲:۲۰ و ۳:۵۴ بامداد در مرز بندرخمر و بندرلنگ رخ داده بود.

این زمین لرزه بیشتر مناطق این ایالت را تحت تاثیر قرار داد. شدت این زمین لرزه به حدی بود که ساکنان شهرهای العین و راس الخمیه در امارات از ترس به خیابان ها ریختند.

۰۴:۲۳ زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان را لرزاند / ۱۲ پس لرزه

ساعت ۳:۵۵ بامداد شنبه زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۳ ریشتر خمر و جزیره کشم در استان هرمزگان را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۲۶ کیلومتری زمین رخ داد.

پیش از این نیز زلزله ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در ساعت ۲:۲۰ و ۳:۵۴ بامداد در مرز بندرخمر و بندرلنگ رخ داده بود.

این زمین لرزه بیشتر مناطق این ایالت را تحت تاثیر قرار داد. شدت این زمین لرزه به حدی بود که ساکنان شهرهای العین و راس الخمیه در امارات از ترس به خیابان ها ریختند.

ساعت ۲:۲۰ بامداد شنبه اولین زمین لرزه به بزرگی ۶.۱ ریشتر مرز بندر خمر و بندرلنگ در روستای سخوس را لرزاند. بر اساس گزارش رسمی، تاکنون سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شده اند.

دومین زمین لرزه به بزرگی ۶.۱ ریشتر ساعت ۳:۵۴ بامداد در جزایر کشمیر و بندر کونگ رخ داد. این زمین لرزه در عمق ۲۸ کیلومتری زمین رخ داد.

این زمین لرزه بندرکنگ، بندر خمر و بندرلنگ را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند و ۱۱ پس لرزه به بزرگی های ۴، ۴.۴، ۴.۲ و ۳.۵ ریشتر را لرزاند.

این زمین لرزه ها به دلیل عمق کم، وحشت را در بین مردم گسترش داده است. این زمین لرزه ها در شهرهای بندرعباس، رودن، کشام، کیش و امارات نیز احساس شد.

به گزارش هلال احمر هرمزگان چهار تیم ارزیاب به بخشداری مهران و روستای سه خوش اعزام شده اند.

بر اساس اطلاعات دریافتی، سازه ها و زیرساخت های مسکونی در مسیر جاده بندرلنگ – بندر خمیر آسیب جدی دیده است. روستای سه خس بیشترین آسیب را از این زلزله دیده است.

۰۳:۴۱ در زلزله روستای پری سه خس سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند

مهرداد حسن زاده درباره خسارات احتمالی بندر خمر گفت: بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر ساعت ۲:۰۲ بامداد امروز در مرز بندرخمر رخ داد. خلیج فارس و هرمزگان. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.

وی گفت: کانون این زمین لرزه در ۳۴ کیلومتری بندر خمر، ۴۱ کیلومتری شهر کانگ و ۴۸ کیلومتری بندر لنگه گزارش شده است. همچنین این مکان ۱۰۷ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد.

حسن زاده ادامه داد: تمامی تجهیزات امدادی و خدماتی پس از وقوع زمین لرزه در حالت آماده باش قرار گرفته و تیم های ارزیاب از سازمان های امدادی جمعیت هلال احمر، بخشداری ها و فرمانداری ها و … نیز به محل سقوط هواپیما ارسال شده و گزارش می دهند. تحقیقات آنها به زودی اعلام خواهد شد.

وی گفت: دقایقی پس از وقوع زمین لرزه، جمعیت هلال احمر استان هرمزگان سه تیم ارزیاب را به منطقه آسیب دیده اعزام کرد و بررسی آنها ادامه دارد. تاکنون جاده بندر خمر به بندرلنگه مسدود شده است. برق در برخی مناطق بندرخمر و بندرلنگ قطع شده است.

حسنجاده گفت: در روستای سه خوش شهرستان بندرلنگه در مرز بندرخمر سه نفر کشته و هشت نفر زخمی شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با استناد به آمار جمعیتی در شعاع ۱۵ کیلومتری کانون زلزله، گفت: ۲۰۵۱ خانوار و در مجموع هفت هزار و ۸۶۶ نفر در این منطقه زندگی می کردند. همچنین تعداد سکونتگاه ها در ۱۵ کیلومتری کانون زلزله حدود ۹ روستا است که در حال ارزیابی است.

۰۳:۳۰ تمامی بیمارستان های هرمزگان در آماده باش کامل هستند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تمامی بیمارستان های استان هرمزگان در آماده باش کامل هستند.

فاطمه نورجیان صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی تمامی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی ارتش و بهداشت و درمان شهرستان خلات، گفت: تیم های واکنش سریع و تکنسین های فوریت های پزشکی به منطقه سه خوش و سایر روستاهای اطراف بندرلنگ اعزام شده اند. جلسه مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

زمین لرزه ۶.۱ ریشتری حوالی بندر خمیر کوهی را ویران کرده و جاده پلغار به سمت بندرلنگ را مسدود کرده است.

۰۲:۵۷ خسارت به منازل مردم روستا بر اثر ریزش کوه در بندرخمر

زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر حوالی ساعت ۲:۰۲ بامداد شنبه منطقه مهران در مرز بندرخمر و خلیج فارس را لرزاند.

بارش برف در مناطق مختلف از بندر خمیر ظهری تا بندرلنگه از مناطق زلزله‌زده بوده است.

کانون زمین لرزه در زیر زمین گزارش شده است، اما هشدار سونامی اعلام نشده است، اما مرکز زمین لرزه در زیر زمین گزارش شده است؛ هشدار سونامی صادر نشده است.

به گفته مدیرکل هلال احمر هرمزگان، چهار تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده و به سایر واحدهای امدادی هلال احمر نیز هشدار داده شده است.

این زمین لرزه بندرعباس، میناب، رودان در امارات و راس الخمیه در امارات را لرزاند.

در ساعت ۲:۱۷ بامداد شنبه دومین زمین لرزه به بزرگی ۴.۶ ریشتر بندر خمر را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند.

در ساعت ۱۵:۳۰ سومین زمین لرزه به بزرگی ۳.۹ ریشتر خمر را لرزاند. چهارمین زمین لرزه به بزرگی ۴.۲ ریشتر ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه به وقوع پیوست.

در ساعت ۲:۱۷ بامداد شنبه دومین زمین لرزه به بزرگی ۴.۶ ریشتر بندر خمر را در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند.

در ساعت ۱۵:۳۰ سومین زمین لرزه به بزرگی ۳.۹ ریشتر خمر را لرزاند. چهارمین زمین لرزه به بزرگی ۴.۲ ریشتر ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه به وقوع پیوست.

۰۲:۴۴ زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر کانگ را لرزاند

زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر ساعت ۲ و ۹۰ دقیقه بامداد شنبه منطقه بندرلنگ در شهرستان بندرلنگ استان هرمزگان را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد.

۰۲:۳۲ ۴ تیم ارزیاب و تیم امداد به میمون خمر اعزام شدند

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: ساعت ۲:۲۰ بامداد زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری حوالی شهر بندری خمر در استان هرمزگان رخ داد. سطح زمین.

وی گفت: شدت این زمین لرزه به حدی بود که شهر بندرعباس و روستاهای اطراف بندرخمر احساس شد و باعث وحشت مردم شد.

حسن زاده تصریح کرد: تیم های امدادی و امدادی هلال احمر هرمزگان به محل زلزله اعزام شده اند. همچنین تیم ارزیاب شامل فرماندار و فرماندار بندر خمیر نیز به محل وقوع زلزله رسیده است.

وی افزود: هنوز جزئیاتی از خسارات احتمالی منتشر نشده است.