ساپینتو: بازی بدون تماشاگر غم انگیز است/ برای جذب هواداران جنگیدم


به گزارش ایرنا، ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی فردا با سپاهان گفت: اولین بازی را مقابل تیمی بسیار قدرتمند برگزار می کنیم و با مورائیس آشنایی زیادی دارم و بازی قبلی هم دارم. به خاطر آشنایی و بازی با او هستم.» سخت خواهد بود و امیدوارم لیگ را قوی شروع کنیم.

ساپینتو از انجام این بازی بدون تماشاگر گلایه کرد و گفت: متأسفانه اعلام کرده اند که بازی بدون تماشاگر برگزار می شود. تماشاگران یار دوازدهم هر تیمی هستند و ما در این بازی حضور تماشاگرانی داشتیم و به ما روحیه دادند و به ما کمک کردند تا پرانرژی به نظر برسیم. با این حال تصمیم را می پذیریم و امیدواریم بازی برگشت مقابل سپاهان بدون تماشاگر برگزار شود.

وی با تحلیل نقاط ضعف و قوت سپاهان گفت: سپاهان آمادگی بالایی مثل ما نداشت و ما روی برد در این بازی تمرکز خواهیم کرد. امیدوارم قدم به قدم بازی های بهتری از ما ببینید. البته با تیم ها بیشتر آشنا می شویم و مطمئنا بازی برگشت با سپاهان بازی خوبی خواهد بود. برای این دیدار ناراحتم چون تماشاگران کنار ما نیستند و نمی توانند تیمشان را تشویق کنند.

سرمربی پرتغالی استقلال با بیان اینکه می داند به چه باشگاه بزرگی پیوسته است، گفت: استقلال باشگاه بزرگی است، فصل گذشته قهرمان شد، اعتراف می کنم که آشنایی زیادی با لیگ ایران ندارم اما امیدوارم. . من می توانم عملکرد خوبی داشته باشم. انتظارات زیادی از تیمم داشتم و از زمانی که وارد این باشگاه شدم از اقدامات انجام شده انتظاراتم برآورده شد و با فضایی مواجه هستم که همه تمرکز بالایی دارند و همه با هم برای موفقیت تلاش می کنند.

ساپینتو درباره اردوی ترکیه نیز گفت: اردوی تدارکاتی خوبی برای استقلال برگزار کردیم و با تیم های خوبی رقابت کردیم. ۱۰ روز را در فشار و تمرین گذراندیم. آنها بعد از بازی فردا بسیار آماده و بسیار متمرکز خواهند بود.

سرمربی استقلال درباره جذب محمد محبی نیز گفت: از روزی که به استقلال آمدم سعی کردم این بازیکن را به خدمت بگیرم، محبی بازیکن آزاد نبود و قرارداد با او کار سختی بود و در آن بودیم. دعوا با باشگاه سانتا کلارا. استقامت کردم و جنگیدم. البته باید بگویم که انتقال محبی پس از تغییر مدیریت باشگاه پرتغالی به پایان رسید و مذاکرات دوباره آغاز شد.

ساپینتو اضافه کرد: محبی هم برای بازی در اروپا رویاپرداز بود، با او صحبت کردم و گفتم شاید دیگر فرصت بازی در تیم بزرگی مثل استقلال را نداشته باشی و بتوانی شرایطت را بهتر کنی و به تیم برسی. در این تیم ملت خود را بهتر کن بالاخره توانستیم این بازیکن را جذب کنیم. محبی در بازی بازیکنی خوب، قوی و پرپرس به نظر می رسد و می تواند انتظارات ما را در زمین برآورده کند.

ساپینتو درباره شناختش از استقلال گفت: وقتی به استقلال آمدم بازی های زیادی از این تیم دیدم، فصل گذشته دفاع تیم خوب بود اما در خط حمله مشکلی پیش آمد، تصمیم گرفتم ۸۰ درصد را حفظ کنم. تیم، او دانستن او تصمیم به رفتن. تا پایان فصل و نقل و انتقالات زمان باقی است و ممکن است عده ای بروند و بازیکنان جدیدی جذب شوند.

وی همچنین درباره مهاجمان زیادی که در اختیار دارد خاطرنشان کرد: همیشه راه حل های زیادی در ذهنم است و برای رسیدن به اهدافمان باید همیشه قوی به نظر برسیم. من در کل آدم مثبتی هستم و به خودم و کادر فنی اعتماد زیادی دارم. حس خوبی نسبت به تیم استقلال دارم و امیدوارم با بازیکنان خوبی که دارم به هدف خود برسیم.

سرمربی استقلال درباره عدم استفاده از کمک داور ویدئویی در لیگ ایران نیز گفت: استفاده از کمک داور ویدئویی بسیار مهم است، ای کاش در ایران از این سیستم استفاده می کردیم به خصوص که در نتایج بسیار موثر است و من امیدوارم هر چه زودتر اتفاق بیفتد. .

ساپینتو در نهایت به شایعات و اخبار مختلف منتشر شده درباره استقلال پاسخ داد و گفت: من در زندگی ام از این قبیل شایعات زیاد شنیده ام اما تاثیر مثبتی روی تیم نداشته است. آنها دوست دارند با رسانه ها ارتباط خوبی داشته باشند، اما گاهی اخبار جعلی را در رسانه های مجازی منتشر می کنند که اشتباه است و مردم آن را باور نمی کنند.