سریع و بدون گرسنگی به طرز شگفت انگیزی وزن خود را کاهش دهید


این امر متابولیسم را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم های پروتئینی بالا اشتها و پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این ، برای برخی از افراد ، میل به غذا خوردن در اواخر شب یا نصف شب و آنقدر سیر نیست که به طور متوسط ​​کمتر از 441 کالری در روز مصرف کنید.
پروتئین مهمترین ماده مغذی در مورد کاهش وزن است.

کربوهیدرات سبزیجات کم است

· کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگیها
قدیمی
کلم
· کاهو
تانگو

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی گوشت و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای سالم بودن ، که به کاهش سریع وزن نیز کمک می کند.

منابع سالم چربی
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
کره

2 تا 3 وعده غذا در روز بخورید و اگر احساس گرسنگی کردید ، می توانید چهار وعده غذا در روز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم کم کربوهیدرات و چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع تغذیه باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی و در نهایت ترک این برنامه می شود.

بلند کردن وزنه

برای دریافت کربوهیدرات و مصرف چربی مناسب برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما با این وجود توصیه می شود. برای کاهش سریع وزن و ورزش ، بهترین راه این است که هفته ای 3 تا 4 بار به باشگاه بروید ، بدن خود را گرم کنید و وزنه بزنید.
اگر برای اولین بار است که به باشگاه می روید ، حتماً در مورد نحوه بلند کردن وزنه با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به یاد داشته باشید که کاهش متابولیسم مهمترین اثر کاهش سریع وزن است.
مطالعات نشان داده است که با کاهش چربی بدن ، می توانید ماهیچه نیز بسازید.
اگر وزنه زدن گزینه مناسبی برای شما نیست ، تمرینات هوازی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا ، کارساز خواهد بود.
هفته ای یک بار استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید کربوهیدرات های مورد علاقه خود را در آن روز بخورید. بیشتر مردم آخر هفته ها استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منابع کربوهیدراتهای سالم را انتخاب کنید ، منابع کربوهیدراتهای سالم عبارتند از:

· برنج
· جو
· کوینا
· سیب زمینیها
· سیب زمینی های شیرین
میوه های مختلف

اما به یاد داشته باشید که فقط یک روز در هفته را به کربوهیدرات اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که این کربوهیدرات ها ضروری نیستند ، اما می توانند منجر به تولید هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید شوند.

ممکن است در روز استراحت کمی وزن اضافه کنید ، اما این وزن به آب نیز مربوط می شود که بعد از استراحت ظرف یکی دو روز از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات ها را کاهش داده و پروتئین ، چربی های سالم و سبزیجات کم چرب بیشتری مصرف کنید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما همیشه توصیه می شود غذاها را با احتیاط مصرف کنید. از افراط در هر کاری خودداری کنید.

کربوهیدراتهای ساده را از رژیم غذایی خود حذف کنید

1. شکر و نشاسته را خودتان ممنوع کنید

مهمترین مراحل برای کاهش سریع وزن شکم ، ران و ساق پا ، حذف قند و کربوهیدرات ها ، یعنی کاهش مصرف کربوهیدرات است. با این کار میزان گرسنگی شما کاهش می یابد و در نتیجه کالری کمتری مصرف می کنید. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، چربی ذخیره شده را می خورد.

کاهش سطح انسولین در بدن از دیگر مزایای عدم استفاده از قند و کربوهیدرات است. با کاهش سطح انسولین ، کبد سدیم و آب را از بدن خارج می کند. به این ترتیب وزن ناشی از التهاب و آب اضافی بدن نیز کاهش می یابد.

به این ترتیب ، شما معمولاً در هفته اول حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) وزن کم می کنید که این به دلیل چربی و آب بدن است.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن سیری است ، در حالی که کاهش مصرف چربی به معنای کاهش کالری و منجر به گرسنگی است. بنابراین با کاهش کربوهیدرات ها ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از رژیم های غذایی شما باید شامل منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزیجات کم چرب باشد. انتخاب رژیم غذایی از این طریق باعث کاهش مصرف روزانه کربوهیدرات ها می شود.

منابع پروتئین عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (تخم مرغ کامل و زرده)

رژیم غذایی

10 نکته سریع و آسان برای کاهش وزن

  • خوردن صبحانه با پروتئین بالا: خوردن صبحانه با پروتئین بالا به شما کمک می کند تا سیر بمانید ، کمتر غذا بخورید و کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی چرب ترین نوشیدنی هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی 44 درصد در کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه نقش دارد.
  • غذاهایی را انتخاب کنید که بیشتر دوست دارید.
  • از فیبرهای محلول در آب استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. قرص های فیبر نیز کار خواهند کرد.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن چای یا قهوه بدون قند به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.
  • غذای کامل و فرآوری نشده بخورید. اساس رژیم غذایی شما در همه غذاها. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از پرخوری جلوگیری می کنند.
  • غذای خود را به آرامی بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. آهسته غذا خوردن باعث هیدراته شدن کامل بدن می شود و هورمون های کاهش وزن ترشح می شوند.
  • روزانه اندازه گیری کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که روزانه خود را اندازه گیری می کنند بیشتر احتمال دارد وزن خود را کاهش دهند و همچنین حفظ وزن افزایش یافته آسان تر است.
  • هر شب یک خواب راحت داشته باشید. کم خوابی یا کیفیت پایین خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید