سنگ قبر برای اینترنت اکسپلورر در پایان عمر این مرورگر


هنگامی که مایکروسافت در اوایل این هفته پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد، شخصی تصمیم گرفت این مناسبت را با طنز جشن بگیرد. به گزارش رویترز، نرم افزار جونگ کی یونگ برای طراحی و سفارش سنگ قبر برای مرورگر وب قبل از تاریخ انقضای رسمی آن، ۴۳۰ هزار وون (تقریباً ۳۳۰ دلار) هزینه کرد. این بنا که روی پشت بام کافه برادرش در گیونگجو، کره جنوبی قرار دارد، دارای نشان نمادین IE است و به دنبال آن روی انگلیسی نوشته شده است: “آنها ابزاری عالی برای دانلود مرورگرهای دیگر بودند.”

یونگ به رویترز گفت که این بنای یادبود را به یاد برنامه ای که حرفه او را مشخص می کند، سفارش داده است. اگرچه برنامه هایی مانند کروم و فایرفاکس از نظر محبوبیت و محبوبیت جایگزین اینترنت اکسپلورر شدند، بسیاری از مشتریان یونگ از او خواستند مطمئن شود که وب سایت هایش در مرورگر وب قدیمی مایکروسافت خوب به نظر می رسند. او می‌گوید: «این بسیار دردناک بود، اما من آن را رابطه عشق و نفرت می‌نامم، زیرا خود بازپرس در یک دوره زمانی مسلط بود.

قبر هر چقدر هم که مضحک باشد، ممکن است زودرس باشد. مایکروسافت همچنان می خواهد از اینترنت اکسپلورر در برخی مناطق پشتیبانی کند. برای مثال، حالت Edge IE تا سال ۲۰۲۹ یا بعد از آن اجرا خواهد شد. علاوه بر این، برخی از نقاط جهان، از جمله کشورهایی مانند ژاپن، همچنان از مرورگرهای وب برای مدیریت تجاری و دولتی استفاده می کنند.