سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خواص پسته: سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و کنترل قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقدار قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه اینها از جهات مختلف برای سلامتی انسان مفید است. با ما همراه باشید تا با برخی از خواص پسته آشنا شوید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و بنابراین به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین تأثیر مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی از میزان چربی پسته استفاده کنید. طبق تحقیقات انجام شده ، میزان چربی موجود در پسته به هیچ وجه جذب بدن نمی شود و این منجر به کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

مطالعات نشان داده است که میزان قند خون با استفاده از پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که استفاده از پسته بر بیماران دیابتی تأثیر مثبت دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در مخروط چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مفید است. به یاد داشته باشید که اگر از پسته زیاد استفاده می کنید ، می توانید به فشار خون بالا مبتلا شوید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید