سوء تغذیه و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


سوء تغذیه و پوکی استخوان

رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن و بیماری های استخوانی که می تواند منجر به بیماری های دیگر در انسان شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم غذایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کند. افزایش کلسیم ادرار در ادرار. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته باعث از بین رفتن کلسیم و منجر به بیماری های استخوانی می شود. توصیه های بد در مورد سوء تغذیه که سلامت عمومی و افراد غیر متخصص را به خطر می اندازد

هنگامی که افراد از رژیم غذایی برای خوردن میوه برای کاهش گلیسیرید یا چربی های بد در قلب پیروی می کنند ، میوه ها قندهای آسانی هستند و مصرف زیاد آنها می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. یک رژیم غذایی منحصر به فرد از میوه ها و سبزیجات نمی تواند برای همه نازک و مفید باشد ، این مواد مغذی سلامت فرد را تضعیف می کند. بسته به وزن بدن و وزن بدن ، کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. ما باید یک روال معمول برای کاهش وزن داشته باشیم تا این وضعیت را برای مدت طولانی کاهش دهیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به آرامی منقبض شده و با یک ضربه کوچک شکسته می شوند و حتی عطسه و سرفه می کنند. علل بیماری های استخوانی وراثت ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و این بیماری در زنان بیشتر اتفاق می افتد و با افزایش سن ، بیماری های استخوانی افزایش می یابد و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر است. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. در واقع ، این بیماری به بدن و هورمون های فردی نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون های تیروئید یکی دیگر از علل بیماری های استخوانی است ، میزان زیاد ترشح که منجر به از دست دادن استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد.کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه هیچ علامتی را نشان نمی دهد ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از کمر ، کوچک شدن ، سرگیجه و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.

متخصص تغذیه اصفهان سوء تغذیه و بیماری های استخوانی را کاهش داد


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه رویکردهای اساسی تغذیه و تغذیه و عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


توصیه شده:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با تغذیه بوهای بد را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید