سود سامسونگ به دلیل تقاضای ضعیف ۲۳ درصد کاهش یافت


سامسونگ رکورد درآمد تلفیقی ۷۶.۷۸ تریلیون وون کره (۵۴ میلیارد دلار آمریکا) را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ گزارش کرد، اما همچنین کاهش سود را در مقایسه با سه ماهه قبل و یک سال قبل گزارش کرد. سود عملیاتی غول فناوری (۱۰.۸۵ تریلیون KRW یا ۷.۶ میلیارد دلار) نسبت به سه ماهه دوم ۲۳ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱.۴ درصد کاهش داشته است. سود عملیاتی سامسونگ از ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱، ۱۵.۸۲ تریلیون KRW بود که ۲۶ درصد بیشتر از سه ماهه قبل بود. این شرکت در گزارش درآمد خود گفت که بخش‌های مختلف آن در بحبوحه بی‌ثباتی اقتصادی جهانی با تقاضای ضعیف دست و پنجه نرم می‌کنند.

درآمد کسب و کار حافظه آن به دلیل تقاضای ضعیف برای محصولات مصرفی و تعدیل موجودی مشتری کاهش یافت. درآمد کسب‌وکار LSI آن نیز به دلیل تقاضای ضعیف برای تلفن‌ها و تلویزیون‌ها کاهش یافت، اگرچه درآمد حاصل از SoC به دلیل افزایش رشد در بخش ۵G افزایش یافت. کسب و کار نمایشگرهای بصری سامسونگ نیز تحت تأثیر تقاضای ضعیف و افزایش هزینه ها قرار گرفت.

کسب و کار Samsung Mobile Experience (MX) در سه ماهه گذشته نقطه درخشانی بود. همراه با تجارت شبکه شرکت، درآمد تلفیقی ۳۲.۲۱ تریلیون وون (۲۲.۶ میلیارد دلار آمریکا) و سود عملیاتی ۳.۲۴ تریلیون KRW (2.27 میلیارد دلار آمریکا) داشت که هر دو بیشتر از سه ماهه قبل بود. این شرکت موفقیت کسب و کار MX را به فروش Galaxy Z Fold 4 و Z Flip 4 نسبت می دهد که هر دو نسبت به مدل های قبلی خود رشد قوی تری داشته اند. علاوه بر این، سری گلکسی S22 توانست «شتاب فروش پایدار» را حفظ کند.

این غول فناوری انتظار دارد که تجارت موبایلش در سه ماهه چهارم عملکرد خوبی داشته باشد زیرا تقاضا برای گوشی های هوشمند و پوشیدنی ها به دلیل آب و هوای پایان سال افزایش یافته است. و با توجه به اینکه انتظار می رود بازارهای گوشی های هوشمند و پوشیدنی ها به طور کلی در سال آینده رشد کنند، تجارت موبایل سامسونگ می تواند به سود قابل توجهی ادامه دهد. بخش دیگری که در سه ماهه سوم عملکرد خوبی داشت، کسب و کار ریخته گری غول فناوری بود که درآمد بی سابقه ای را به ثبت رساند (۲۳.۰۲ تریلیون وون یا ۱۶ میلیارد دلار درآمد تلفیقی و ۵.۱۲ تریلیون وون یا ۳.۶ میلیارد دلار سود عملیاتی). .

در همان روزی که سامسونگ درآمد سه ماهه سوم خود را منتشر کرد، JV Lee را رسماً به عنوان مدیر اجرایی معرفی کرد. این یک حرکت نمادین است، زیرا لی به هر حال بالفعل رهبر شرکت است. اما همانطور که بلومبرگ اشاره می‌کند، این عنوان می‌تواند کار را برای لی آسان‌تر کند، زیرا او با سایر شرکت‌ها در سراسر جهان در تلاش برای گسترش کسب‌وکارهای نیمه‌رسانا و بیوتکنولوژی سامسونگ است. لی که در سال ۲۰۱۷ به دلیل رشوه دادن به مقامات دولتی به پنج سال زندان محکوم شد، در ماه اوت از ریاست جمهوری برای کمک به کره جنوبی برای غلبه بر بحران اقتصادی خود عفو دریافت کرد.