سورن پلاس دوگانه سوز از مرداد وارد ناوگان تاکسیرانی می شود


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: سورن پلاس پس از کسب مجوز و تایید لازم از سازمان استاندارد و قیمت گذاری وارد ناوگان تاکسیرانی کشور می شود.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ وی با بیان اینکه پس از تحویل مابقی بدهی سمند تاکسی توسط مهدی خطیبی و اخذ مجوز لازم برای سورن پلاس، این محصول جایگزین سمند و ۴۰۵ می شود، گفت: طبق ۸ مصوبه ریاست جمهوری امسال ۴۰۵ خط تولید و محصولات سمند متوقف می شود.
وی افزود: در حال حاضر کمتر از ۱۶۰۰ فقره تعهد تاکسی سمند EF7 تولید و آماده تحویل به تاکسی داران معتبر است و برای تاکسی پژو ۴۰۵ تعهدی باقی نمانده است.
خطیبی گفت: پس از رفع مشکل شماره گذاری، خودرو پس از اخذ مجوز تحویل و سایر خودروهای مشابه برای همیشه از خط تولید خارج خواهند شد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: افزایش عرضه سورن پلاس دوگانه سوز و افزایش سطح ایمنی و تجهیزات باعث رضایت بیشتر رانندگان و مسافران و همچنین افزایش شبکه خدمات پس از فروش می شود. برنامه های حمایتی برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این خودرو با ترکیب سوخت بنزین و گاز قادر است مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند در حالی که موتور متصل به آن بر پایه گاز EF7 و با تغییرات ظاهری و همچنین برخی آپشن ها و امکانات است. ” اضافه شده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام اجرای طرح نوسازی تاکسی ها گفت: طبق توافق با اتحادیه تاکسیرانی، سورن پلاس تصمیم دارد امسال ۱۰ هزار تاکسی را جایگزین کند.
وی گفت: اجرای این طرح از مرداد ماه آغاز می شود.