سونی می گوید بازی های PS VR با PS VR2 سازگار نیستند.


با توجه به اینکه PS VR2 قرار است در اوایل سال آینده وارد بازار شود، سونی شروع به افزایش سرعت نسل بعدی هدست واقعیت مجازی خود کرده است. این سخت افزار اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه بازی توکیو این هفته انجام داد (تصادات اولیه تا حد زیادی مثبت بوده است) و این شرکت اعلام کرد که عناوین دیگری در طول روز در روز سه شنبه به این پلتفرم می آیند. برخی از اطلاعات مهم دیگر اخیرا منتشر شده است، البته در جنبه منفی: بازی های PS VR روی PS VR2 کار نمی کنند.

هیدکی نیشینو، معاون ارشد PlayStation Platform Experience، در آخرین قسمت از پادکست رسمی PlayStation گفت: «بازی‌های PS VR با PS VR2 سازگار نیستند، زیرا PS VR2 واقعاً برای ارائه یک تجربه واقعیت مجازی نسل بعدی طراحی شده است». نیبلی). “PS VR2 دارای ویژگی های پیشرفته بسیاری است، مانند بازخورد لمسی و محرک های تطبیقی، ردیابی فضای داخلی، ردیابی چشم، صدای سه بعدی و البته یک کنترلر کاملا جدید با ۴K HDR. این به معنای تکامل است. PS VR2 رویکرد کاملا متفاوتی را برای بازی ها ارائه می دهد. نیاز اصلی PS VR

برخی از بازی‌هایی که روی PS VR کار می‌کنند برای PS VR2 تایید شده‌اند (مانند No Man’s Sky)، اما همچنان خبر ناامیدکننده‌ای است. این بدان معناست که بازیکنان نمی‌توانند از طریق هدست جدید به بازی‌های PS VR دسترسی داشته باشند، بنابراین اگر می‌خواهند هر از چند گاهی به بازی‌های قدیمی‌تر روی بیاورند، باید سخت‌افزار قدیمی را نگه دارند.

حتی تازه واردان به PlayStation VR به نظر نمی‌رسد تا بازی‌هایی را که ممکن است چیزهای خوبی درباره آن‌ها شنیده باشند، مانند Astro Bot Rescue Mission یا Moss، بررسی کنند تا زمانی که توسعه‌دهندگان بازی‌های خود را به PS VR2 منتقل کنند. یک کتابخانه محدودتر از بازی ها می تواند یک هدست جدید را به خرید جذاب تری تبدیل کند.

این تصمیم ممکن است به این واقعیت مرتبط باشد که PS VR2 از روش های مختلف ردیابی استفاده می کند. کنترلرها کاملاً متفاوت هستند. PS VR از دوربین پلی استیشن و ردیابی مبتنی بر نور استفاده می کند، در حالی که سونی موقعیت کنترلرهای Sense جدید را با استفاده از LED های مادون قرمز ردیابی می کند. با این حال، کسانی که امیدوارند (تقریبا) کل مجموعه بازی های پلی استیشن خود را از دوران PS4 به نسل فعلی بیاورند، ممکن است با ورود PS VR2 ناامید شوند.