سی و دومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد


جاهدان- دبیر سی و دومین جشنواره نمایشی سیستان و بلوچستان گفت: سی و دومین جشنواره نمایش استان از ۷ آبان ماه در شهرستان زاهدان آغاز به کار کرد.

سید ابوالفضل هاشمی در گفت و گو با تئاتر آنلاین افزود: هیات انتخاب استان پس از بررسی ۱۵ نمایش متقاضی حضور در سی و دومین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان در نهایت ۹ نمایش را برای حضور در جشنواره انتخاب کرد. مسابقه کسب مقام در جشنواره بین المللی تئاتر فجر صبح امروز با اجرای نمایش «باونا» به نویسندگی حسین ناظمی و کارگردانی حسین گهری آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در روز اول جشنواره بعد از برنامه دورف ها نمایشگاهی از «غیال فول» نوشته سید صادق فاضلی و «زندگی سگ مرده» به کارگردانی سحر کیخایی جوان از شهرستان زابل برپا شد. . فیلمی به نویسندگی حامد مکلی و کارگردانی مرتضی نمایش «مردمان مرد» به نویسندگی و کارگردانی مودی و ارسلان محبی در دو سالن نخیل و آفتاب و مرحوم هادی فضلی مجموعه تئاتر شهر زاهدان روی صحنه می رود.

این مسئول گفت: داوری این دوره از جشنواره تئاتر استانی را فرشته انصاری، مجتبی رزایی و جلال حدپور سراج بر عهده خواهند داشت و رضا جنابادی نیز آثار شرکت کنندگان را بررسی می کند.

مدیر سی و دومین جشنواره نمایش استان با تاکید بر جایگاه خرده فرهنگ محلی در استان، توسعه و توسعه فعالیت های اجتماعی و آگاهی بخشی را با تکیه بر هنر به ویژه در موضوعاتی مانند مشکلات خانوادگی در نظر گرفته است. حضار با گستردگی عرضه عمومی و گستره آن گفتند: در پایان این جشنواره استانی دو نمایش برتر استان در دبیرخانه تئاتر فجر کشور ارائه می شود.