شاخص کل بورس ۴۰۰۰ واحد کاهش یافته است


شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز ۴ هزار و ۹۴ واحد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بورس اوراق بهادار تهران امروز در مسیر نزولی قرار گرفت و در پایان معاملات با افت ۴۰۹۴ واحدی به ۱۰۴۹۸ واحد رسید. ۱۵۰۹ واحد و مدیریت این کانال ۱.۵ میلیون واحد را از دست داد. همچنین شاخص کل بورس در همین مقیاس با ۲۶۸۸ واحد کاهش به چهار میلیون و ۱۵ هزار و ۸۳۰ واحد رسیده است.

ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان رسیده است. معامله گران بیش از ۵.۱ میلیارد سهم، حقوق و اوراق مالی به ارزش ۳۲۶ هزار تومان به ارزش ۳۲۹ میلیارد تومان معامله کرده اند.

امروز همه شاخص های بورس قرمز شده اند و شاخص کل و شاخص قیمت ۲۷ درصد کاهش یافته است. این دو برش با معیارهای وزنی مشابه ۶۴ درصد کاهش یافت. شاخص آزاد شناور ۳۱ درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۲۳۰۰ درصد و شاخص بازار دوم ۳۳۰۰ درصد کاهش داشته است.

امروز نمادهای فولاد مبارکه خلیج فارس و انرژی مبین بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس دارند و از سوی دیگر نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، هلدینگ معدنی خاورمیانه، بانک ملت و تجارت. بانک ها بیشترین تاثیر را از شاخص بورس داشته اند.

شاخص کل ارز ایران امروز با ۹۱ واحد کاهش به رقم ۲۰ هزار و ۴۵ واحد رسید. ارزش بازار فرابورس اول و دوم ایران به بیش از یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان رسیده است. ارزش بازار پایه ۳۵۲ هزار تومان بود.

معامله گران بیش از ۲.۶ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق مالی به ارزش ۱۴۰۴۱ میلیارد روپیه تا ۱۹۴۰۰۰ معامله کرده اند. ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از این حساب به بیش از ۱۷.۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

امروز نماد پالایش نفت لاوان بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس دارد و نمادهای آریاسول پلیمر، صنعتی مینو، فولاد گدیر، پتروشیمی تندگویان، بیمه سمانه و فولاد هرمزگان کمترین تاثیر را بر شاخص فرابورس دارند.

به گزارش فارس، از دست دادن یک کانال و نیم در شاخص بورس دور از انتظار بود، اما به هر حال نوسانات و ریسک بخشی از ماهیت بازار است و سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری مطالعه، مشورت و تحلیل کنند. . در بازار سهام. امروزه مجامع شرکت‌های بورسی برگزار می‌شود و اکثر شرکت‌ها سود می‌شناسند و به سهامداران خود سود می‌دهند، اما در عین حال سرمایه‌گذاری در بورس مستلزم ریسک و نوسان است.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!