شبکه BARA مسئول نیست!!!!


در دومین روز مرداد ماه جاری استاندار گیلان دکتر دکتر عباسی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مدیران کل صمت و ارشاد اسلامی گیلان از شرکت مدرن و منحصر به فرد و بین المللی ایهاگستر شمال بازدید کرد. اما این سفر مهم استاندار گیلان در شبکه باران بازتابی نداشته است.
۱️⃣ در هر اقتصادی، بنگاه های اقتصادی محور اصلی تولید و اشتغال زایی هستند. بنابراین شرکت ها و عمدتاً کارآفرینان نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور دارند. نقش شرکت ها در اقتصاد ایجاد ارزش افزوده است و نقش دولت فراهم کردن محیطی مناسب برای فعالیت شرکت ها است.
۲️⃣ تولیدکنندگان و بازرگانان انتظار دارند که ساختار و ضعف های نهادی بخش خصوصی در دولت سیزدهم مردم ترمیم شود و خواست و اقدامات رئیس جمهور محترم و دولت تا کنون از بنگاه های اقتصادی حمایت کند. و استاندار گیلان تلاش زیادی می کند تا بخش تولیدی گیلان را از رکود خارج کند و رشد اقتصاد استان را تضمین کند.
۳️⃣ عامل موفقیت شرکتی مانند ایهاگاستار علاوه بر منابع توسعه و نیروی انسانی، موضوع تامین منابع استارت آپی است که متاثر از رفتار مخرب و ضد تولیدی بانک ها و همچنین مالیاتی و اجتماعی است. . قوانین امنیتی و تغییرات دولتی معمولاً محقق نمی شود و به کندی انجام می شود.
۴️⃣ شرکت IHA گستر شمال دارای ۲۰۵ پرسنل مستقیم و بیمه شده در سال ۲۰۸۹ و ۱۰۵ هزار تن ظرفیت تولید و ۲۵ هزار متر مربع زیربنا و بیش از ۲۰۰ ماشین آلات و ابزار و تجهیزات از کشورهای مختلف جهان می باشد. از حوزه های تولید، پیش چاپ، چاپ و پس از چاپ گرفته تا صنعت بسته بندی و چاپ، با تکنولوژی روز دنیا به عنوان یک واحد فوق مدرن با استانداردهای اروپایی و مزیت های رقابتی و عملکرد جهانی، در آسیا بی نظیر که بی نظیر است. ویشوا فعالیت خود را آغاز کرد اما به دلیل معوقات بانکی و دخالت و تخلف بانک ملی از سال ۱۳۹۳ تعطیل شد و از شهریور ۱۳۹۵ تا پایان اسفند ۱۳۹۷ به تصرف بانک ملی درآمد. پس با توجه به شوک مخرب بانکی به سیستم تولیدی خود و زمان از دست رفته و کمبود قطعی سیستم بانکی برای تامین منابع مالی لازم، چگونه می توان انتظار داشت که این شرکت به حیات خود ادامه دهد؟
۵️⃣ کارخانه در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ بر اساس مصوبه ستاد تسهیل ملی و حمایت قضایی استان رسماً به مالک واگذار شد و پس از ۴ سال از بانک رشتر خارج شد اما در واقع زمانی که بانک رشتر خطوط تولید و ماشین‌آلات، دارایی‌ها و امکانات این سرمایه بزرگ ملی را در اختیار گرفت، با توجه به زیان وارده، کارخانه با بضاعت و تلاش شخصی و با کمک کمیته قضایی استان به بهره‌برداری رسید. تنها بانک ملی نیست که موانع کارشناسان این شرکت را رفع کرده و در تولید و تولید ۱۴۰۱، دانش بنیان و اشتغال زایی و تایید کمیته قضایی حمایت از تولید استان و تایید ستاد تسهیل کشور است. می خواهد یک شرکت مدرن و دانش بنیان را تسهیل کند اما به بهانه های بی اساس با هدف افزایش مطالبات و کاهش ارزش واقعی شرکت و مدیران آن را در لیست بدهکاران غیرجاری قرار داده است. دارایی های کارخانه و دریافت آن با حداقل هزینه.
۶️⃣ ارزش اموال و دارایی های این شرکت هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود و بانک ملی برای وصول ۷۵ میلیارد تومان از اصل وام و سود ۴ سال این شرکت را غیرقانونی تصرف و تعطیل کرده بود. به مدت ۹ سال هزینه توقیف دستمزد، ماشین آلات، قالب، تجهیزات، تاسیسات و انواع خسارات اعم از غارت و سرقت کابل و … به این شرکت بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان (بدون احتساب معنوی و غیره) برآورد شده است. صدمه به شهرت).
۷️⃣ سوال اساسی این است که صدا و سیمای مرکز استان در تحقق شعار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و کمک به تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی چیست؟ آیا شبکه باران می داند در صورت راه اندازی کامل این شرکت، میلیون ها شغل در زنجیره فعالیت این شرکت مدرن و مادر ایجاد می شود؟ چرا شبکه باران با تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به وظایف شرعی و قانونی خود عمل نمی کند؟ آیا شبکه باران با همکاری بانک رشترا و افرادی که برای تخریب این شرکت سازماندهی کردند، ایهاگستر را تحریم کرده است؟ اگر متفاوت است چرا به نقش مهم این شرکت در اقتصاد گیلان توجه نمی کند؟ چرا سفر مهم و تعیین کننده استاندار گیلان و هیئت همراه وی در شبکه باران بازتاب نداشت؟ چرا گزارش مستقلی از وضعیت خود تهیه نمی کند؟ چرا شبکه بارون سوال نمی پرسد؟
۸️⃣ فقر مدیریتی و فکری در تولید برنامه های توسعه محور در مهمترین رسانه های دیداری و شنیداری استان، هزینه توسعه گیلان را افزایش می دهد. لذا از استاندار گیلان انتظار می رود مسئولیت های قانونی، اقتصادی و عمرانی شبکه باران را ابلاغ و با اقداماتی که گیلان را از مسیر پیشرفت و توسعه دور می کند برخورد کند.

* نگی هدایت