ششمین دوره جوایز کتاب سال ایلام پرادش فراخوان شدعلی هومند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفتگو با خبرنگاران خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در ایلام گفت: ششمین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام با هدف حمایت و تشویق نویسندگان، اهالی ادب و ناشران خوش آتیه و توسعه فرهنگ کتابخوانی برگزار شده است.

به گفته هوشمند، آثار منتشر شده از نویسندگان و آهنگسازان حوزه عیلام، آثار نویسندگان و آهنگسازان ایلامی در تمامی زمینه ها، ابتدا باید در سال ۱۴۰۰ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شود. همچنین تألیف، ترجمه و اصلاح متون (ویرایش های جدید آثار علمی در صورت تغییر ۴۰ درصد نسبت به ویرایش قبلی، بنا به نظر هیئت داوران، مجدداً بررسی می شود).

هاسمند گفت: هر جلد از کتاب ادواری در صورتی که محتوای آن مستقل باشد، حکم کتاب مستقل را دارد، در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است. همچنین کتاب باید برگه اطلاعات مجموعه داشته باشد و سال انتشار نیز شناسنامه کتاب باشد. همچنین کتب دانشگاهی از انتخاب و داوری کتاب برتر سال حذف شده و آثار دریافتی به دبیرخانه مسترد نخواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ادامه داد: بر اساس این فراخوان نویسندگان بومی استان ایلام در تمامی موضوعات و نویسندگان غیربومی می توانند ۲ جلد کتاب خود را با موضوعات ایلام به دبیرخانه کتاب ایلام ارسال کنند. جایزه سال.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه ششمین دوره جایزه کتاب سال ایلام تا ۳۰ شهریور ماه سال جاری است و علاقه مندان می توانند آن را به نشانی عیلام: خیابان رسلت، حوزه فرهنگ و اسلامی ارسال کنند. ارشاد استان (دبیرخانه جوایز باک سال)، کد پستی ۶۹۳۱۹۵۹۳۴۹.

لازم به یادآوری است اولین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام به همت بنیاد فرهنگی هنری پنجمین دوره هنر و دوره های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم اجرا و برگزار شد. مسئولیت موسسات فرهنگی هنری مناطق هشت گانه ایلام.

بر اساس این خبر، «علی هومند» به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری ششمین دوره جایزه سال کتاب استان ایلام، منصور محبی از معاونت فرهنگی و ارتباطات آپما، یونس کتانی، کارشناس چاپ و نشر اداره کل سحاب اسعدیان پور، یونس کتانی ، کارشناس فرهنگی، مدیر بنیاد فرهنگی هنری منطقه ای هست ایلام ملوک هاشمی و نویسنده و روزنامه نگار ادبی مرتضی حاتمی.