شورت های یوتیوب اکنون به درستی در تلویزیون شما پخش می شوند


تلاش یوتیوب برای تقلید از TikTok اکنون به اتاق نشیمن نیز کشیده شده است. ویدیوهای کوتاه عمودی این شرکت اکنون در تلویزیون ها پشتیبانی می شوند، با پخش کننده ای که از فضای افقی معمولی هدر رفته بهتر استفاده می کند. مشاهده این کلیپ های موبایل گرا روی یک صفحه نمایش بزرگ (مگر اینکه تلویزیون چرخان سامسونگ را داشته باشید) هنوز کمی بیش از حد به نظر می رسد، اما هنوز هم بسیار بهتر از استفاده از پخش کننده چشم انداز استاندارد است.

این ویژگی در چند هفته آینده ارائه می شود. این در تلویزیون های هوشمند ساخته شده در سال ۲۰۱۹ به بعد و همچنین در دستگاه های رسانه ای اتاق نشیمن و کنسول های بازی “جدیدتر” در دسترس است. YouTube در یک ویدیوی توضیحی (در زیر) پیشنهاد می‌کند که Shorts ممکن است با مجموعه‌های قدیمی‌تر کار کند، اما این سازگاری تضمین نشده است.

جای تعجب نیست که یوتیوب تلاش زیادی برای اقتباس Shorts برای تلویزیون انجام داده است. TikTok برنامه تلویزیونی خود را در نوامبر سال گذشته راه اندازی کرد – در پاسخ به رقیب اصلی YouTube. Shorts نیز مخاطبان قابل توجهی دارد و تا بهار امسال ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. و در حالی که TikTok از نظر تئوری «فقط» با ۱ میلیارد کاربر عقب است (از سه ماهه سوم ۲۰۲۱)، این شکاف به قدری کوچک است که حتی یک مزیت جزئی در مخاطبان می‌تواند به آن برتری دهد.