شکستن قانون به معنای شکستن همه پل ها نیست!


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند کارها را متوقف کنند یا برخی کارها را متوقف کنند ، گاهی اوقات ممکن است به دلیل عصبانیت ، سرخوردگی ، احساس ناامیدی و…

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه ای را که دارید بشکنید. به عنوان مثال ، کسی که تصمیم به ترک سیگار ، خودارضایی ، یا سیگار کشیدن یا خودارضایی می گیرد ، یا کسی که مدتی در برنامه رژیم غذایی بوده است ، به دلایلی سعی می کند غذاهایی را از آن رژیم بخورد یا غذای مجاز را بیش از حد بخورد. می کند.

احساس گناه و ادامه دادن

در این حالت ، فرد ممکن است به دلیل احساس گناه از همه چیز دست بکشد و در نتیجه تنبیه خود و از دست دادن کنترل ، به عنوان مثال ، ادامه سیگار کشیدن یا در حالی که تنها یک غذای غیرمجاز می خورد ، به خوردن غذاهای دیگر بدون تبعیض ادامه دهد.

به این می گویند اثر جهنم

یعنی ، از آنجا که این اتفاق افتاده است ، صرف نظر از همه چیز ، یا به عبارت دیگر ، به دلیل احساس گناه ، برنامه را به طور کلی متوقف کرده و آن را رها کرده و سیستم ذهنی را که فرد ترسیم کرده است خراب می کند.

برای مقابله با این وضعیت در تغذیه راه حل 2 آنجا.

اولین راه حل ، قبل از شکستن دولت

اولین قدم جلوگیری از این اتفاق است.

برای انجام این کار ، بهتر است علل زمینه ای را شناسایی کرده و علت مناسب برای خود را انتخاب کنید یا از تماس با آنها اجتناب کنید.

به عنوان مثال ، اگر خوردن غذا با افراد خاصی یا در مکان های خاصی مانند رستوران ها دلیلی برای اختلال در رژیم غذایی است ، از قرار گرفتن در این وضعیت اجتناب کنید.

در مورد درمانهای جایگزین مناسب برای محرکها ، به عنوان مثال ، برای افرادی که وسواس زیادی به نوشابه های گازدار دارند ، می توان به جای نوشیدنی های گازدار از انواع نوشیدنی های گازدار استفاده کرد که با قند مصنوعی و بدون کالری هضم شده اند. به

استفاده از تنقلات به عنوان هدیه برای یک روز خاص و طبق برنامه از پیش تعیین شده نیز می تواند در این موارد مفید باشد.

راه حل دوم شکستن قانون است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که سوءتغذیه رخ داده است ، به عنوان مثال ، هنگامی که شخصی غذاهای خاصی را از برنامه گرفت.

در این شرایط ، نفرت از خود می تواند شما را مجبور کند که همه چیز را رها کرده و غذاهای غیرقانونی بیشتری مصرف کنید. برعکس خودت را ببخش با این تفکر که من نیز می توانم اشتباه کنم و حتی یک اشتباه هم نداشته باشم ، می توان به مسیر اصلی بازگشت و از ادامه اشتباهات و توقف همه چیز جلوگیری کرد.

ارسال شده توسط: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج و رژیم غذایی برای بدنسازان

تغذیه و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

جی! چه تغذیه ای برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک مناسب است؟ (بدون گلوتن)

جی! رژیم گیاهی چیست و آیا سالم است؟دیدگاهتان را بنویسید