شیخ عبود شهر بایا کتابدار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فارس، در ادامه مراسم هفته دولت، مراسم افتتاحیه کتابخانه عمومی خوارزمی روستای شیخ عبود شهرستان بیجا با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه عمومی فارس؛ محمود رضایی معاون عمرانی استانداری فارس؛ غلامرضا ازدار فرماندار شهرستان بجا، جمعی دیگر از مسئولین و فرهنگ دوستان برگزار شد.

در این مراسم روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه عمومی فارس با قدردانی از همه مسئولان و افرادی که در راه اندازی این کتابخانه یاری کردند، گفت: کتابخانه روستای شیخ عبود پنجاهمین کتابخانه روستایی استان است که به فرهنگ اختصاص دارد. مردم دوست داشتنی امروز منطقه برای تأسیس این کتابخانه از قابلیت های مختلفی استفاده شد. هیئت امنای محترم مسجد به مدت ۱۵ سال به کتابخانه اجازه استفاده از این فضا را داده و اداره کل کتابخانه نیز وظیفه تامین نیروی انسانی را به انجام رسانده است.

وی ادامه داد: مناطق روستایی و عشایری بیش از جاهای دیگر به کتابخانه نیاز دارند. در شهرها، دسترسی به کتاب و کتابخانه آسان است. سازمان کتابخانه های عمومی کشور توجه ویژه ای به روستاها و عشایر دارد. بیش از ۶۰۰ کتابخانه روستایی زیر نظر نهادهای کتابخانه ای در حال ارائه خدمات هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان بزرگترین شبکه فرهنگی کشور در حال فعالیت هستند و خدمات کتابخانه های عمومی به صورت شبکه مویرگی در سراسر کشور پخش می شود.

محمود رضایی معاون عمرانی استانداری فارس نیز در این مراسم گفت: روستای شیخ عبود دارای سابقه تاریخی، مذهبی و فرهنگی خوبی است. این روستا ۲۵ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است که قابل توجه است و نشان از همراهی مردم این روستا دارد.


با ادای احترام به یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر الگویی برای خدمت و تلاش و اقتدار کاری این عزیزان باشد. اگر افسری راه این عزیزان را نرود باید راهش را اصلاح کند.


غلامرضا اژدر فرماندار شهرستان بیجا ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند از مردم روستای شیخ عبود به عنوان برگزار کننده این آیین فرهنگی تشکر و از برنامه هفته دولت در شهرستان بیجا خبر داد.به گزارش ابنا؛ کتابخانه عمومی خوارزمی روستای شیخ عبود با زیربنای ۱۱۰ متر مربع از سوی هیئت امنای مسجد ولی عصر(عج) روستا به عنوان حق انتفاع ۱۵ ساله در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی فارس قرار گرفته است. معاونت کتابخانه با وام یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی با تامین نیروی انسانی این کتابخانه را در هفته دولت به بهره برداری رساند.