صندوق اعتباری هنر گزارش آماری/ثبت نام ۴۱ هزار هنرمند را منتشر کرد – تئاتر آنلاین


در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بیش از ۴۱۰۰۰ نفر از کارگران فرهنگی و هنری و افراد تحت تکفل آنها در خدمات بیمه تکمیلی درمان صندوق اعتباری هنر ثبت نام کرده‌اند.

به نقل از روابط عمومی صندوق قرض الحسنه هنر، به گزارش تئاتر آنلاین، گروه صندوق قرض الحسنه هنر با انتشار گزارشی آماری از ثبت نام ۴۱ هزار فرهنگی و هنری در حوزه بیمه تکمیلی درمان خبر داد.

گزارش ارائه شده توسط صندوق اعتباری هنر می گوید:

صندوق اعتباری هنر توجه به مشکلات سلامت اهالی فرهنگ و هنر و تامین آرامش آنان را در صورت بیماری وظیفه خود می داند. لذا با تامین و پرداخت بیش از نیمی از حق بیمه اعضا تلاش می کند تا بهترین امکانات درمانی را برای اعضای خود فراهم کند.

قرارداد ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با در نظر گرفتن وضعیت شرکت های بیمه فعال کشور و رعایت ضوابط قانونی خدمت و ارزیابی کارشناسی با در نظر گرفتن حداکثر رضایت مندی اعضا از خدمات بیمه تکمیلی درمان سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰. ، صندوق اعتباری قرارداد بیمه هنر برای دومین سال متوالی درمان تکمیلی با شرکت بیمه طرف، عمر و حوادث.

این شرکت قوی‌ترین شرکت بیمه کشور است که با بیمارستان‌های معتبر، مراکز آزمایشگاهی، پاراکلینیک‌ها، تصویربرداری، متخصصان چشم پزشکی در تمام استان‌های کشور قرارداد دارد که در زمینه درمان فعال است.

ثبت نام ۷۴ درصد ثبت نام کنندگان در شانتی یوجانا

در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱، بیش از ۴۱۰۰۰ کارگر فرهنگی و هنری در کشور و افراد تحت تکفل آنها برای خدمات بیمه تکمیلی پزشکی ثبت نام کردند که بر اساس آن ۴ درصد در امید یوجانا، ۷۴ درصد در شانتی یوجانا و ۲۲ درصد در کالیان قرار گرفتند. یوجانا. است

صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه ای و کاهش دغدغه های درمانی فرهنگیان و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل خود را بر عهده می گیرد.

اگرچه بیش از ۷۵ درصد افزایش قیمت وجود دارد، اما علیرغم ترتیبی که در صندوق قرض الحسنه هنر صورت گرفته است، تلاش شده تا مقدار کمی از این افزایش به هنرمند تحمیل شود و به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از مبلغ حق بیمه پرداخت شده است. بر هنرمند تحمیل شده است. درمان تکمیلی اعضا در قالب کمک هزینه از سوی صندوق اعتباری هنر به بیمه دانا پرداخت شد.

در طرح امید هر عضو تنها ۲۱۰ هزار تومان معادل ۲۹ درصد حق بیمه از مبلغ سالانه ۷۲۰ هزار تومان و صندوق ۵۱۰ هزار تومان معادل ۷۱ درصد کل هزینه را پرداخت می کند. طرح OMID جبران هزینه های درمان بیمارستانی و جراحی عمومی، جبران هزینه جراحی ویژه، جبران هزینه شیمی درمانی و جبران هزینه جراحی پیوند عضو را بدون محدودیت در نظر می گیرد.

در شانتی یوجانا، هر عضو سالانه ۲۴۶۴ هزار تومان، در مجموع ۸۴۵ هزار تومان یعنی ۳۴ درصد از کل مبلغ و مابقی یک لک ۶۱۹ هزار تومان پرداخت می کند. ۶۶ درصد را صندوق بر عهده گرفته است.

صندوق از مبلغ سالانه ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومانی طرح رفاهی، یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان معادل ۴۲ درصد از کل مبلغ حق بیمه را به عنوان یارانه می دهد.

شایان ذکر است؛ هر سال، حق بیمه ای برای درمان تکمیلی برای اعضایی که قادر به پرداخت هزینه ثبت نام نیستند، توسط صندوق ارائه و پرداخت می شود که در سال های ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به بیش از ۲۵۰۰ نفر افزایش یافت.

آمار بالا و پایین ثبت نام بیمه تکمیلی درمان استانی

بر اساس آمار ثبت نام بیمه تکمیلی درمان کارگران فرهنگ، هنر، رسانه و قرآن و عترت بیشترین تعداد بیمه تکمیلی ثبت شده در سال ۱۴۰۱ متعلق به دو استان تهران و البرز است.

بر اساس اطلاعات موجود کلیه متقاضیان بیمه تکمیلی درمان در سال ۱۴۰۱، استان «تهران» با سهم بیش از ۵۴ درصد از کل جمعیت، بیشترین سهم را در بین استان های کشور دارد.

استان های «البرج»، «اصفهان»، «گیلان» و «خراسان رضوی» بعد از استان تهران قرار دارند. کمترین آمار ثبت نام بیمه تکمیلی درمان مربوط به استان های «خراسان جنوبی»، «خراسان شمالی»، «سیستان و بلوچستان»، «کهگیلویه و بویراحمد» و «هرمزگان» است.

پرداخت بیش از ۴۱ میلیارد تومان خسارت مستقیم بیمه تکمیلی درمان

در اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تاکنون بیش از ۱۵۲ هزار و ۷۸۰ پرونده با شرکت بیمه طرف قرارداد رسیدگی شده و بیش از ۴۱ میلیارد خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانی (بدون احتساب) وارد شده است. صدور شناسنامه) به بیمه شده پرداخت می شود. همچنین ۶۵ هزار و ۹۳۶ شناسنامه صادر شده و ۴۱ هزار و ۲۷۴ شناسنامه به ارزش بیش از ۲۹ میلیارد تومان نهایی شده است.