صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات بانک شهر به بهره برداری رسید


مدیرعامل بانک سحر از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری املاک با حداقل سرمایه ۵۰۰۰ و حداکثر ۷۰۰۰ میلیارد روپیه توسط این بانک خبر داد.

با اعلام این خبر، مسئول روابط عمومی بانک شهر، دکتر. سید محمد مهدی احمدی گفت: در ماه های اخیر با تلاش مجدانه همکاران بانک شهر، صندوق املاک شهر بانک بر اساس توافق اصولی موفق به اخذ مجوز شده است. از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار به زودی فعالیت این گروه تاثیرگذار آغاز می شود.
وی افزود: یکی از مزیت های تاسیس صندوق املاک شهر بانک، بهره گیری از توانمندی ها و ابزارهای نهادهای بازار سرمایه برای انتقال بهینه دارایی های بانک، ایجاد ارزش مالی اضافی و کسب سود حسابداری معقول است که به یک موسسه مالی تبدیل شد.

صندوق های املاک و مستغلات، علاوه بر بازده خوب، با ریسک کمتری همراه هستند. احمدی ادامه داد: منابع درآمدی این صندوق ها از مکانیسم اجاره و افزایش نرخ است.

مدیرعامل بانک رعایت مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر برای ارتقای نظام مالی کشور و انتقال دارایی های مازاد به بانک شهر را مهمترین دستاورد ابتدایی این بانک دانست. این صندوق

این گزارش می افزاید که صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات واحدهای تجاری هستند که مجموعه ای از دارایی های مستغلات مبتنی بر درآمد را برای کسب سود خریداری، ایجاد و مدیریت می کنند و واحدهای صندوق بین دارندگان سود حاصل از پرتفوی توزیع می شود. ایجاد چنین صندوقی در کشورهای پیشرفته با مزایای بسیاری همراه است. بانک سیتی نیز یکی از بانک های پیشرو در اجرای این مدل موفق است.