ضربه مهلک اینترنت به اقتصاد دیجیتال کشور


بیانیه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران درباره محدودیت اینترنت:

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با قطع اینترنت نمی توان اقتصاد دیجیتال را توسعه داد و اهداف توسعه ای در این حوزه را در نظر گرفت. در این بیانیه همچنین تاکید شده است که در شرایط کنونی نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم، اختلال در اینترنت به اعتماد کاربران لطمه خواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در پی قطعی اینترنت و زیان دهی بسیاری از مشاغل در روزهای اخیر، سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران در اطلاعیه ای به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، در این اطلاعیه آمده است: اتفاقات اخیر در کشور نشان می دهد که باید بیش از پیش اعتماد مردم را جلب کنیم. ایجاد محدودیت برای دسترسی به اینترنت به ویژه مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های میلیون‌ها کاربر، قطعاً به این اعتماد آسیب می‌زند».

در ادامه این بیانیه با تاکید بر اینکه میلیون ها نفر با استفاده از اینترنت امرار معاش می کنند، آمده است: میلیون ها نفر برای برقراری ارتباط با عزیزان خود به این دستگاه ها وابسته هستند، میلیون ها نفر برای سرگرمی، آموزش و … به اینترنت مراجعه می کنند. اخبار و اطلاعات.بنابراین مسدود یا محدود کردن اینترنت فقط شهروندان اعتماد خود را از دست خواهند داد.همچنین بسیاری از کسب و کارها برای ادامه فعالیت خود نیاز به اطمینان از کارایی و پایداری اینترنت کشور دارند.اگر نمی توانید دسترسی دائمی را تضمین کنید چگونه می توانید اقتصاد دیجیتال داشته باشید. به اینترنت؟”

در پایان این بیانیه با اشاره به اینکه اعضای هیئت مدیره ناصر تهران جلسه فوق العاده ای را برای بررسی زیان ها و خسارات وارده به کسب و کار به دلیل قطع اینترنت تشکیل می دهند، آمده است: اتحادیه صنف رایانه سامانه استان تهران درخواست از نهادهای مسئول برای «بازگرداندن دسترسی به اینترنت به حالت عادی».

وزیر کشور شب گذشته در گفت و گو با صداوسیما از ادامه محدودیت ها در شبکه های اجتماعی خارجی تا زمانی که «اختلال» وجود داشته باشد، خبر داد.

احمد واحدی تاکید کرد که اگرچه این محدودیت ها موقتی هستند. اعلام کرد که دسترسی به خدمات شبکه داخلی در دسترس است و ارائه خدمات بدون مشکل ادامه دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!