طبق گزارش‌ها، اپل از تامین‌کنندگان خواسته است از برچسب «ساخت تایوان» در محموله‌ها به چین اجتناب کنند


پس از سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه، ظاهراً اپل به تأمین‌کنندگان تایوانی هشدار داده است که اطمینان حاصل کنند که محموله‌های ارسالی به چین با مقررات برچسب‌گذاری قدیمی مطابقت دارند. به گفته نیکی (از طریق گاردین)، این شرکت اخیراً به تولیدکنندگان گفته است که قطعاتی که به سرزمین اصلی می روند باید «چین تایپه» یا «تایوان، چین» را به عنوان منبع خود ذکر کنند.

این در راستای سیاستی است که چین برای سال‌ها دنبال کرده است، اما تنها پس از تشدید تنش‌ها با ایالات متحده پس از دیدار هفته گذشته پلوسی شروع به اجرای آن کرد. بر اساس این سیاست، مقامات می توانند تأخیر یا تأخیر با برچسب «ساخت تایوان» را رد کنند. این جزیره خودگردان مجموعه ای از مقررات برچسب گذاری خاص خود را دارد. محموله ها باید “تایوان” یا “جمهوری چین” را به عنوان مبدا ذکر کنند.

این غول فناوری و بسیاری از شرکت های آمریکایی دیگر روابط پیچیده ای با چین دارند. اگر این گزارش درست باشد، این اولین باری نیست که اپل تلاش می کند حزب کمونیست چین را راضی کند. در سال ۲۰۱۹، این شرکت شکلک پرچم تایوان را از iOS در هنگ کنگ در بحبوحه اعتراضات طرفدار دموکراسی در آن سال در شهر حذف کرد.

در این مورد، اپل ممکن است احساس کرده باشد که چاره ای جز پیروی از سیاست چین در مورد حمل و نقل تایوانی ندارد. پیش از عرضه آیفون ۱۴ در اواخر سال جاری، تاخیرهای بیشتر به دلیل اختلافات گمرکی می تواند برای اپل فاجعه بار باشد.