طبق گزارش‌ها، یوتیوب در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی فروشگاهی برای سرویس استریم است


به گفته وال استریت ژورنال، یوتیوب در حال کار بر روی یک فروشگاه آنلاین است که در آن می توانید اشتراک خدمات پخش مختلف را خریداری کنید. پلتفرم استریم ویدیو متعلق به گوگل حداقل ۱۸ ماه است که در حال توسعه یک “فروشگاه کانال” بوده و در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت های شریک احتمالی است. یوتیوب در حال حاضر به مشترکین پخش تلویزیونی ماهانه ۶۵ دلاری خود اجازه می دهد تا به سرویس های اضافی مانند HBO Max دسترسی داشته باشند. با این حال، ظاهراً فروشگاه آینده راهی برای خرید سرویس پخش جریانی از داخل برنامه اصلی YouTube در اختیار مردم قرار می دهد.

ژورنال می‌گوید یوتیوب پلتفرم خود را به عنوان راهی عالی برای شرکت‌ها برای بازاریابی خدمات استریم خود ارائه می‌کند، زیرا بینندگان می‌توانند تریلرهای رایگان را در وب‌سایت یا برنامه آن تماشا کنند و سپس به راحتی هزینه اشتراک را بپردازند. ممکن است برای خریدهای انجام شده در پلتفرم ویدیویی، از شرکت های شریک خواسته شود که درآمد خود را با YouTube به اشتراک بگذارند. این نشریه گفت که یوتیوب در حال مذاکره با هر شریک در مورد نحوه تقسیم درآمد اشتراک است، اگرچه شرایط برای هر شریک متفاوت است.

اگرچه شما باید درآمد خود را با شرکای خود به اشتراک بگذارید، اکثر سرویس های پخش در حال حاضر به روی ایده گروه بندی یا گروه بندی باز هستند. جفری هیرش، مدیرعامل استارز به ژورنال گفت که همراه کردن سرویس‌های استریم با دیگر بازیکنان تجربه بهتری برای کاربران ایجاد می‌کند. این کار ارائه دهندگان را در مقابل افراد بیشتری قرار می دهد و احتمال لغو اشتراک را کاهش می دهد. در مورد YouTube، این برنامه در حال حاضر به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به کاربران پرداخت کننده یک پلت فرم واحد برای مدیریت اشتراک های متعدد ارائه دهد. برای ارائه دهندگان استریم، تحلیلگران بر این باورند که سال سختی با تلفات قابل توجه کاربران خواهد بود زیرا سعی می کنند خدمات خود را تا حد امکان ساده و آسان کنند.

طبق گزارش ها، «فروشگاه کانال» یوتیوب می تواند به زودی در پاییز امسال راه اندازی شود، اگرچه هنوز تایید نشده است که این پروژه وجود دارد و در حال مذاکره با شرکای احتمالی است.