طبق گزارش‌ها، TikTok با حساب‌های محبوب «کمی سخاوتمندتر» است


به گفته فوربس، سال گذشته، TikTok یک سیستم تعدیل دو سطحی را پیاده سازی کرد که محبوب ترین کاربران خود را در اولویت قرار داد. این رسانه یک ضبط صوتی از جلسه سپتامبر ۲۰۲۱ به دست آورد که در آن شرکت یک ویژگی داخلی به نام «برچسب‌های سازنده» را که برای حساب‌هایی با بیش از ۵ میلیون دنبال کننده رزرو شده بود، توصیف کرد. وقتی نوبت به تعدیل این کاربران رسید، که بسیاری از آن‌ها اینفلوئنسرها و افراد مشهور بودند، TikTok آنها را از طریق یک خط نظارت جداگانه فیلتر کرد و باعث شد شرکت با آن حساب‌ها رفتار متفاوتی داشته باشد.

ما نمی خواهیم با این کاربران مانند هر حساب دیگری رفتار کنیم. به گفته فوربس، یکی از کارمندان بخش اعتماد و ایمنی TikTok در این جلسه گفت: “من می گویم کمی سخاوتمندانه تر است.” این شرکت در وب‌سایت خود می‌گوید که دستورالعمل‌های انجمن برای «هر کسی و همه چیز در TikTok» اعمال می‌شود.

TikTok بلافاصله به درخواست Engadget برای اظهار نظر پاسخ نداد. یکی از سخنگویان شرکت به فوربس گفت که “در تعدیل حساب های با بیش از ۵ میلیون فالوور خیلی ملایم نیست” و خطوط را بر اساس تعداد فالوور تعدیل نمی کند.

اگر این گزارش درست باشد، TikTok اولین شرکتی نخواهد بود که با تأثیرگذارترین و قدرتمندترین کاربران خود رفتار متفاوتی دارد. در سال ۲۰۲۱، وال استریت ژورنال توضیح داد که چگونه سیستم XCheck متا به میلیون ها کاربر برجسته فیس بوک و اینستاگرام اجازه داد تا قوانین آن را زیر پا بگذارند. در یکی از مواردی که در گزارش توضیح داده شد، این سیستم مدیران فیس بوک را وادار کرد تا عکس های برهنه ارسال شده توسط زنی را که نیمار ستاره فوتبال برزیل را به آزار جنسی متهم کرده بود، حذف کنند. این پست قبل از متا اکشن بیش از ۶۰ میلیون بار دیده شده بود. علاوه بر این، این شرکت اکانت نیمار را مسدود نکرد، حتی اگر او برهنگی بدون توافق را با نقض دستورالعمل‌های جامعه خود به اشتراک گذاشت.