طبق گزارش ها، توییتر جریان کامل داده های خود را در اختیار ایلان ماسک قرار می دهد


قرارداد خرید ماسک این شرکت از ماه می به تعویق افتاده است.

توییتر ممکن است با ایلان ماسک برای درخواست اطلاعات بیشتر در مورد کاربران خود در این هفته موافقت کند. بر اساس گزارش واشنگتن پست، این شرکت قصد دارد به میلیاردرها دسترسی کامل به “Firehos” خود، یک پایگاه داده داخلی که جزئیات بیش از ۵۰۰ میلیون توییت ارسال شده به این سرویس را در روز ارائه می کند، بدهد. این گنجینه علاوه بر نمایش سوابق فوری از آنچه در توییتر در هر زمان اتفاق می افتد، شامل داده های ابزار و اطلاعات حساب برای کسانی است که به این پلتفرم دسترسی دارند.

پس از اینکه توییتر پیشنهاد خرید این ماسک را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار در آوریل پذیرفت، میلیاردر در ماه مه اعلام کرد که این معامله به دلیل نگرانی در مورد حساب های جعلی “به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است”. توییتر بارها ادعا کرده است که ربات ها کمتر از ۵ درصد از کاربران روزانه آن را تشکیل می دهند، عددی که ماسک می خواهد قبل از ادامه خرید آن را تایید کند. روز دوشنبه، ماسک این شرکت را به «نقض فیزیکی» قرارداد ادغام با امتناع از افشای اطلاعات کافی درباره حساب‌های جعلی متهم کرد.
تبلیغات

در آن زمان، توییتر اعلام کرد که همچنان به اشتراک گذاری اطلاعات با ماسک ادامه می دهد تا این تراکنش را تکمیل کند. این شرکت روز دوشنبه در بیانیه ای به پست گفت: «ما معتقدیم این توافق به نفع همه سهامداران است. ما می خواهیم توافق را ببندیم و توافقنامه ادغام را با قیمت ها و شرایط توافق شده اجرا کنیم.»

تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی توییتر برای ماسک مهم است، زیرا این تعداد به طور قابل‌توجهی بر توانایی او در کسب درآمد از پلتفرم از طریق تبلیغات تأثیر می‌گذارد. ماسک متعهد شده است حدود ۳۳ میلیارد از دارایی‌های شخصی خود را بخرد و تا زمانی که نتواند نشان دهد توییتر به او خیانت کرده یا ارزش آن را تغییر داده است، باید این معامله را انجام دهد.