طرح پایلوت فاکتور الکترونیکی در هفته جاری اجرا می شود


سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: اجرای طرح کالابرگ الکترونیک طی روزهای آینده به صورت آزمایشی در یکی از استان های جنوبی کشور آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سید احسان خاندوجی وزیر دارایی روز سه شنبه در نشست خبری ماهانه خود گفت: با اجرای موفقیت آمیز طرح صورتحساب الکترونیکی برای همه مردم استان، می توان آن را گسترش داد. حتی کل کشور.”

خاندوجی با تاکید بر اینکه برای تامین منابع این پروژه مشکلی وجود ندارد، گفت: منابع از سامانه یارانه جمع آوری می شود که ماهیانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: سامانه ای کالابرگ از نظر تامین مالی مشکلی ندارد اما از آنجایی که سیستم پرداخت یارانه بر تعداد زیادی از مردم تاثیر می گذارد، دولت باید از آماده بودن زیرساخت های فنی اطمینان حاصل کند، تغییر در مدیریت وزارت کار اجرای این پروژه را به تعویق خواهد انداخت». او گفت.

به گفته خاندوجی، تغییر مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعث تاخیر در اجرای این طرح شده است، اما همانطور که امروز صحبت می کنیم، اخیرا در جلسه ای که در ستاد مالی دولت برگزار شد، گفته شد. وزارت رفاه قول داده است که نه تنها در مرحله قبل، از هفته جاری اجرای آزمایشی را در یکی از استان های جنوبی کشور آغاز کند.

طرح لیست اقلام الکترونیکی در هفته جاری بر اساس آزمون اجرا می شود و نماینده مجلس در ۲۳ اسفند با تعیین ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۱، دولت را مجبور به حذف ارز ترجیحی قیمت پایه کرد. فهرستی از کالاهای برقی در شهریور ۱۴۰۰ تهیه و به مردم ارائه خواهد شد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!