علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری دستگاه گوارش ، حاملگی یا حتی بوی بد باشد. حالت تهوع یک مشکل معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از ریختن داوطلبانه یا ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علل تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری

استفراغ دارو

درد شدید

ناراحتی احساسی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “تب حصبه”)

زیاد خوردن

تأثیر بر بوها یا بوهای خاص

حمله قلبی

رقابت

تومور مغزی

زخم ها

انواع دیگر سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

کاهش دستگاه گوارش (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

مصرف سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً به دلیل عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (اختلالات خوردن) ، پرخوری یا سوءتغذیه ، سرفه یا انسداد روده ها و بیماری هایی که در آنها کودک تب بالایی دارد ایجاد می شود. علت. نمایش هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط داخلی معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است مسمومیت غذایی را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از طریق غذا ، مانند سالمونلا ، می توانند مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم ایجاد کنند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند شامل تشنج ، مننژیت (مننژیت) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و التهاب مغز است. نگرانی دیگر کم آبی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا آنها معمولاً می توانند علائم کم آبی (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. اما کودکان خردسال به ویژه در صورت اسهال از کم آبی رنج می برند ، زیرا اغلب نمی توانند علائم کم آبی را منتقل کنند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شده باشید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما مصرف زیاد الکل می تواند با احساس سیری در معده حالت تهوع را بدتر کند. وقتی احساس آرامش می کنید آب بنوشید. اگر آب معده مستقیم شما را تحریک می کند ، چای یا آب رقیق شده با آب و تکه های تازه میوه را امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری ممکن است به دلیل عدم تعادل آب و مواد معدنی باشد که در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

مصرف آب و همچنین آب را به آرامی کاهش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از خوردن غذاهای نادیده گرفته شده خودداری کنید.

سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که به دمای معمولی رسیده اند

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از راه های مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا حالت تهوع و استفراغ شما کاهش یابد. یک نفس عمیق از طریق بینی خود بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و یک نفس عمیق بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموترش حاوی اسید لیمو است ، یک ترکیب طبیعی که تصور می شود غذا را هضم کرده و معده را آرام می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده شده را به آب اضافه کرده و در طول روز هم بزنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده شما را تحریک کند. در حقیقت ، نوشیدن بیش از حد آب لیمو در مدت زمان کوتاه می تواند حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق آب لیمو ، مانند خوردن لیمو ، می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس تحقیقات ، استنشاق روغن های ضروری یا برگ نعناع نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع فقط یک موضوع است. هر چه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، حالت تهوع بیشتری احساس خواهید کرد.پس سعی کنید نگران انجام کارهای سبک نباشید.

نتیجه گیری: در حقیقت ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- بعد از نوشیدن- یک-مقدار-آب

دیدگاهتان را بنویسید